Safari 15.1 dostępne - Apple wycofało się pewnych elementów

Apple wydało nową aktualizacje przeglądarki Safari. Usuwa ona kontrowersyjne elementy, które pojawiły się we wrześniu.

Apple udostępniło nową wersję Safari 15.1 dla komputerów Mac z systemami operacyjnymi Big Sur oraz Monterey. Aktualizacja instalowana jest automatycznie w tle. Użytkownicy jednak bardzo szybko zorientują się, że Apple zaktualizowało ich przeglądarkę sieciową.

Safari 15
Źródło: apple.com

Safari 15

Źródło: apple.com

Gigant z Cupertino pozbył się bowiem jednego z najbardziej kontrowersyjnych elementów. Firma przywróciła stary pasek do zarządzania zakładkami, który znamy od lat. Nowe rozwiązanie było mocno nieczytelne, a dodatkowo posiadało błąd, który sprawiał, że wybrane zakładki były automatycznie zamknięte.

Zobacz również:

  • Black Friday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [26.11.2021]
  • Jaki monitor dla Mac z Apple M1 Pro/M1 Max? [RANKING]
  • Black Friday - najlepsze promocje na sprzęt Apple

Safari 15.1 wprowadza klasyczny wygląd interfejsu przeglądarki. Domyślnie uruchamiany jest stary interfejs wyświetlany w szarym kolorze. Apple wyłączyło opcję mieszania wyglądu interfejsu z aktualnie otwartą witryną. Opcja ta dostępna jest nadal w preferencjach przeglądarki.

Pasek w Safari 15.1

Pasek w Safari 15.1

Komputery Mac automatycznie instalują najnowszą wersję Safari. Jest ona zawarta w aktualizacji do macOS Monterey 12.0.1, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że zainstalowałeś ją z nowym systemem operacyjnym.