Safari 4 beta gotowa do pobrania

Apple udostępnił publiczną wersję beta przeglądarki Safari 4. Firma przekonuje, że jest ona nawet czterokrotnie szybsza od Safari 3.

Dzięki nowemu silnikowi Nitro Engine najnowsza przeglądarka Apple'a jest niezwykle wydajna podczas przetwarzania JavaScript. Jej twórcy przekonują, że jest w tym zakresie cztery razy szybsza od Safari 3, trzy razy szybsza od Firefoksa i nawet 30 razy szybsza od Internet Explorera 7 (mają to potwierdzać testy iBench i SunSpider). Pozwala również, w porównaniu do tego ostatniego, na trzykrotnie szybsze otwieranie stron.

Wśród nowych funkcji znajdziemy m.in.:

Top Sites - najczęściej odwiedzane witryny zostają dodane do specjalnej listy i są śledzone, natomiast ich miniaturki (maksymalnie 24) wyświetlane na jednej stronie.

Safari 4 beta gotowa do pobrania

Top Sites

Cover Flow - pozwala na przeglądanie historii odwiedzanych stron i zakładek. Przy podglądzie dostępny jest widok całej strony wyglądającej dokładnie tak samo, jak podczas ostatniej na niej wizyty.

Safari 4 beta gotowa do pobrania

Cover Flow

Full History Search - dzięki połączeniu funkcji Cover Flow i Full History Search można podglądać całe strony, które były odwiedzane w przeszłości.

Safari 4 beta gotowa do pobrania

Full History Search

Tabs on Top - zakładki znajdują się na samej górze przeglądarki, natomiast ich tworzenie polega na prostym kliknięciu w znajdujący się w górnym prawym rogu znak "+".

Safari 4 beta gotowa do pobrania

Tabs on Top

Nowa beta dostępna jest dla systemów Windows/Mac OS X i oferuje zestaw narzędzi deweloperskich (Developer Tools) oraz wsparcie dla HTML 5 i zaawansowanych efektów CSS. Można ją pobrać pod tym adresem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: