Sahpr S600 - PMP z przyzwoitym ekranem oraz wsparciem filmów HD

Chińska firma Sahpr (nie mylić z japońską Sharp) zaprezentowała nowy przenośny odtwarzacz multimedialny o oznaczeniu S600. Urządzenie wyposażono w przyzwoity wyświetlacz oraz możliwość odtwarzania filmów HD cechujących się rozdzielczością 720p.

Sahpr S600 zbudowano w oparciu o procesor multimedialny CC1600 radzący sobie z odtwarzaniem materiałów wideo w rozdzielczości 720p. Urządzenie wyposażono ponadto w 5-calowy ekran LTPS, który cechuje się rozdzielczością 800 x 480 pikseli. Zapewnia on także, że wyświetlany obraz (16 milionów kolorów) jest widoczny w szerokim zakresie kątów (poziomo - 175 stopni, pionowo - 170 stopni), natomiast otaczająca go ramka jest tak cienka, że praktycznie niezauważalna.

Sahpr S600 - PMP z przyzwoitym ekranem oraz wsparciem filmów HD

Sahpr S600

Za dźwięk odpowiada układ Cirrus Logic, natomiast wśród wspieranych formatów znalazły się MP3, WMA, WAV, APE, FLAC, RM / RMVB, AVI i FLV. Warto też wspomnieć o wbudowanym tunerze FM, 10-milimetrowej grubości, możliwości nagrywania dźwięku i podłączenia do telewizora (wyjście component) oraz poprawiającym komfort obsługi pilocie zdalnego sterowania na podczerwień.

Niestety cena urządzenia nie została podana.