Sahpr S600 - PMP z przyzwoitym ekranem oraz wsparciem filmów HD

Chińska firma Sahpr (nie mylić z japońską Sharp) zaprezentowała nowy przenośny odtwarzacz multimedialny o oznaczeniu S600. Urządzenie wyposażono w przyzwoity wyświetlacz oraz możliwość odtwarzania filmów HD cechujących się rozdzielczością 720p.

Sahpr S600 zbudowano w oparciu o procesor multimedialny CC1600 radzący sobie z odtwarzaniem materiałów wideo w rozdzielczości 720p. Urządzenie wyposażono ponadto w 5-calowy ekran LTPS, który cechuje się rozdzielczością 800 x 480 pikseli. Zapewnia on także, że wyświetlany obraz (16 milionów kolorów) jest widoczny w szerokim zakresie kątów (poziomo - 175 stopni, pionowo - 170 stopni), natomiast otaczająca go ramka jest tak cienka, że praktycznie niezauważalna.

Sahpr S600

Sahpr S600

Za dźwięk odpowiada układ Cirrus Logic, natomiast wśród wspieranych formatów znalazły się MP3, WMA, WAV, APE, FLAC, RM / RMVB, AVI i FLV. Warto też wspomnieć o wbudowanym tunerze FM, 10-milimetrowej grubości, możliwości nagrywania dźwięku i podłączenia do telewizora (wyjście component) oraz poprawiającym komfort obsługi pilocie zdalnego sterowania na podczerwień.

Niestety cena urządzenia nie została podana.


Zobacz również