Sailfish OS zainstalujesz za darmo na smartfonie z Androidem

System Sailfish OS zostanie udostępniony za darmo dla chcących go wypróbować użytkowników smartfonów z Androidem.

Na rynku pojawił się już pierwszy smartfon korzystający z opartego na MeeGo systemu Sailfish OS. Dla wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić możliwości nowego OS-u mamy ważną wiadomość. Dyrektor generalny firmy Jolla, Tomi Pienimäki zapowiedział bowiem, że obecnie prowadzone są prace mające na celu darmowe udostępnienie go użytkownikom smartfonów z systemem Android.

"Taki mamy plan. Jesteśmy związani z branżą zajmującą się sprzętem oraz systemem. Całkiem łatwe jest zainstalowanie naszego OS-u na urządzeniach z Androidem."

"W Finlandii nie ma takiej kultury, ale na świecie jest masa ludzi, którzy instalują nowszy system na swoich urządzeniach. W Chinach jest to główny nurt. Blisko połowa tamtejszych nabywców smartfonów aktualizują swoje stare lub tanie urządzenia do lepszej wersji Androida."

"Dla nas stwarza to możliwość dystrybucji naszego systemu operacyjnego, zwłaszcza w Chinach. Istnieją strony internetowe, które dystrybuują oprogramowanie i chińscy konsumenci z nich korzystają, więc niczego nie musimy ich uczyć. Jedyne co musimy zrobić to dostarczyć do tych stron system Sailfish OS oraz zapewnić, aby współpracował on z różnymi urządzeniami z systemem Android"

Udostępnienie systemu Sailfish OS to świetny pomysł, którzy przyniesie wszystkim korzyści. Konsumenci będą go bowiem mogli za darmo wypróbować, natomiast liczba wspierających go programistów z pewnością wzrośnie.


Zobacz również