Saints Row: The Third Remastered – znamy szczegóły wydań na PS5 i Xbox Series X|S

Saints Row: The Third Remastered zmierza na konsole nowej generacji. Ulepszona wersja gry sprzed dekady zostanie także udostępniona graczom Steamie i GOG.com.

O tym, że seria będzie kontynuowana, a całe uniwersum poszerzone o film wiemy od dawna, jednak producenci gry starają się także, aby fani serii nie zapomnieli o jej najbardziej kultowych częściach. Podobnie jak wiele popularnych przed laty tytułów, także Saints Row: The Third doczekało się odświeżonej graficznie oraz dodatkowo wzbogaconej wersji.

Premiera Saints Row: The Third Remastered na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S odbędzie się 25 maja. Zdaniem twórców gracze mogą spodziewać się jakości rozgrywki dorównującej najwyższym możliwym ustawieniom na komputerach. Tytuł ma działać w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Ponadto wersja na konsole Microsoftu będzie posiadała dwa tryby rozgrywki: Tryb Wydajności (60 klatek na sekundę i rozdzielczość FullHD) oraz Tryb Urody (30 fps/4K). Użytkownicy PS5 mogą liczyć na współpracę tytułu z Aktywnościami PlayStation oraz fioletowe podświetlenie kontrolera DualSense.

Tytuł dostępny będzie jako darmowa aktualizacja dla wszystkich, którzy kupili już odświeżoną wersję Saints Row: The Third na konsole poprzedniej generacji. Microsoft wykorzysta Smart Delivery, które pozwoli przenieść dane z konsoli poprzedniej generacji na nowego Xboxa. W przypadku konsoli Sony producent zapewni darmową łatkę.

Zobacz także: Diablo 4 – już niebawem rozpoczną się testy na PS4 i PS5?