Salwador pierwszym państwem legalizującym Bitcoin

Prezydent Salwadoru przyjmuje Bitcoin jako prawny środek płatniczy.

Salwador pierwszym państwem legalizującym Bitcoin

prezydent Bukele; atalayar.com

W nagraniu wideo pokazanym podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami, prezydent Nayib Bukele ogłosił, że Salwador może stać się pierwszym państwem, które zaakceptuje bitcoin.

W przyszłym tygodniu wyślę do Kongresu ustawę, która uczyni bitcoin prawnym środkiem płatniczym.

Uchwalenie ustawy jest bardzo prawdopodobne, ponieważ Bukele ma bardzo duże poparcie w rządzie i zdecydowaną większość mandatów. Salwador nawiązał również współpracę z firmą Strike, zajmującą się finansami cyfrowymi, aby logistycznie podejść do tej decyzji. Dyrektor generalny firmy, Jack Mallers powiedział:

Ponad 70% mieszkańców Salwadoru nie posiada konta bankowego. Nie są oni w systemie finansowym. Poproszono mnie o pomoc w rozpisaniu planu i poinformowano, że bitcoin postrzegany jest już jako waluta światowej klasy, która może pomóc tym ludziom.

Decyzja jest przełomowa. Mimo, że banki na całym świecie zareagowały na bitcoin z ciekawością, wahały się przed przyjęciem kryptowalut z powodu ich skrajnej zmienności (Bitcoin spadł ostatnio o połowę swojej wartości). Jednak wzrost popularności kryptowalut sprawił, że Rezerwa Federalna uważnie przygląda się ograniczeniom dolara – szczególnie w zakresie płatności i przelewów pieniężnych, których realizacja zajmuje często kilka dni. Transakcje Bitcoin zachodzą za to niemal natychmiastowo. Kryptowaluty nie wymagają również posiadania konta bankowego. Zamiast tego są trzymane w cyfrowych portfelach. Mogłoby to pomóc ludziom w biedniejszych społecznościach – takich właśnie jak w Salwadorze.

Zobacz również:

  • Chiny: kryptowaluty całkowicie nielegalne
  • Kryptowaluty - aktualne ceny [23.09.2021]
  • Władze Salwadoru chwalą się ilością posiadanych Bitcoinów

Zobacz także: Bitcoin spadł 50% w ciągu roku!

Źródło: cnn.com