Sam pośród gwiazd

Programiści z Red Storm Entertaiment przygotowują nową strategię czasu rzeczywistego, której akcja osadzona będzie w kosmicznych realiach.

Rzecznik prasowy firmy Red Storm Entertaiment potwierdził, że trwają prace nad grą o nazwie U.F.S. Vanguard. Produkt jest strategią czasu rzeczywistego, której fabuła osadzona została w bliżej nieokreślonej przyszłości, a teatrem działań jest bezkresna przestrzeń kosmiczna.

Gracz, jako kapitan najpotężniejszego statku międzygwiezdnego w siłach United Forces, będzie miał do wykonania niezwykle trudne zadanie - unicestwienie pragnącej przejąć władzę nad galaktyką organizacji - Hierarchy of Man. Oczywiście nasza misja nie będzie ograniczona jedynie do starć z przeciwnikiem. Celem gry jest także eksploracja niezbadanych do tej pory systemów gwiezdnych oraz przekazywanie ich pod kontrolę Zjednoczonych Sił. Do zwycięstwa niezbędne będą: umiejętności racjonalnego wykorzystania dostępnych zasobów oraz szybkość i trafność podejmowanych decyzji. Akcja toczyć się ma w całkowicie trójwymiarowym środowisku wykorzystującym możliwości najnowszych, sprzętowych akceleratorów 3D.

Oficjalna prezentacja U.F.S. Vanguard odbędzie się na majowych targach E3 w Stanach Zjednoczonych, natomiast rynkowa premiera gry planowana jest na koniec tegorocznych wakacji.


Zobacz również