Samobójstwo Jacksona, czyli koń trojański

Firma Sophos ostrzega internautów przed krążącym po Sieci e-mailem, informującym o próbie samobójczej, podjętej jakoby przez gwiazdę pop, Michaela Jacksona. W wiadomości, zawierającej fałszywe informacje o podejrzanym o pedofilię muzyku, ukryty jest odnośnik do groźnego konia trojańskiego.

Wiadomość zatytułowana jest z reguły Re: Suicidal aattempt, zaś jej treść to:

Last night, while in his Neverland Ranch, Michael Jackson has made a suicidal attempt.

They suggest this attempt follows the last claim was made against the king of pop. 46 years old Michael has left pre-suicid note which describes and interpretes some of his sins.

Read more...

Czyli, w wolnym tłumaczeniu: "Ubiegłej nocy na swoim rancho Neverland Michael Jackson próbował popełnić samobójstwo. Sugeruje się, że przyczyną próby był proces przeciwko królowi popu. 46-letni Jackson zostawił list, w którym przedstawia i tłumaczy niektóre ze swoich grzechów. Czytaj więcej."

Zobacz również:

  • Największe zagrożenia dla Windows. Dwa rodzaje szkodników zdominowały rynek

Ostatnie słowa (Read More) są odnośnikiem - prowadzą jednak nie do strony zawierającej obiecane informacje, lecz do pliku instalacyjnego konia trojańskiego Troj/Borobt-Gen. Kliknięcie na łącze spowoduje jego pobranie i uruchomienie.

Trojan infekuje systemy z rodziny Windows. Jego działanie polega na obniżeniu bezpieczeństwa systemu (poprzez wyłączenie niektórych funkcji i aplikacji zabezpieczających) oraz na umożliwianiu nieautoryzowanym użytkownikom uzyskanie zdalnego dostępu do systemu.