Samochodowa kariera iPoda

Koncerny Nissan Motor, Mazda Motor oraz Daihatsu Motor zamierzają w przyszłym roku umożliwić nabywcom swoich samochodów podłączanie do ich zestawów audio przenośnych odtwarzaczy iPod firmy Apple. Poinformował o tym Steve Jobs, szef Apple'a, na konferencji prasowej w Tokio.

"Samochód to idealne miejsce do słuchania muzyki - dlatego od dawna ściśle współpracujemy z producentami samochodów. W wyniku tej współpracy w 2006 r. na japońskim rynku pojawi się ponad milion samochodów, fabrycznie przystosowanych do podłączenia iPoda do ich zestawów audio" - mówił Jobs podczas spotkania z dziennikarzami.

Fabryczne instalacje, dostępne w Nissanach, Mazdach i Daihatsu, umożliwią kierowcom odtwarzanie piosenek zapisanych na dysku iPoda oraz kontrolowania urządzenia poprzez samochodowy odtwarzacz audio.

Wiadomo już, że podobne instalacje będą montowane w samochodach BMW, Mini, Smart oraz Alfa Romeo. Produkcją kompatybilnych z iPodem odtwarzaczy zajmą się firmy Alpine Electronics, Clarion, Kenwood oraz Pioneer.


Zobacz również