Samochody na prąd nie są opłacalne?

Tesla, producent samochodów napędzanych energią elektryczną, jest bliski bankructwa. Pomimo dobrego początku, firma obecnie przeżywa bardzo poważny kryzys. Oznacza to, że spółka ta już niedługo może zniknąć z rynku.

Tesla to amerykańska firma, która pierwsze sukcesy ma już dawno za sobą. Wykonano już niezbędne projekty samochodów i wyprodukowano pierwsze modele, które trafiły do swoich nabywców. Jeszcze niedawno, wszystko wskazywało na to, że spółka ta stanie się pierwszym poważnym przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją samochodów przyjaznych środowisku. Jednak ostatnie miesiące pokazują, że Tesla przeżywa bardzo poważny kryzys. Z firmy odeszło bowiem bardzo dużo pracowników, zdecydowano również o zamknięciu jednego z większych przedstawicielstw. Na domiar złego okazało się, że Tesla ma również poważne kłopoty finansowe.

Specjaliści, źródła problemów upatrują w złym zarządzaniu funduszami. Klienci złożyli już zamówienie na ponad 1200 samochodów. Za większość z nich już zapłacono, jednak firmie udało się wyprodukować jedynie 50. Na domiar złego okazuje się, że większość pieniędzy została już wydana. Istnieje zatem bardzo poważne ryzyko, że Tesla nie zdoła dostarczyć samochodów do wszystkich swoich klientów.

Obecnie jedynym ratunkiem wydaje się być wejście poważnego sponsora. Jednak na razie chętnych nie widać. Prawdopodobne jest zatem, że pierwszy poważny producent ekologicznych samochodów wkrótce przestanie istnieć.