Samochody pełne sieci

Ericsson nawiązuje współpracę z firmą Magneti Marelli, zobowiązując się do dostarczania technologii telekomunikacyjnych do samochodów.

Ericsson podpisał umowę, na mocy której stanie się dostawcą rozwiązań bezprzewodowej komunikacji do systemów produkowanych przez znaną fanom motoryzacji firmę Magneti Marelli. Ericsson będzie oferował technologie do samochodowych urządzeń GSM (w przyszłości również UMTS), systemy GPS i inne rozwiązania lokalizacyjne oraz systemy rozpoznawania mowy. Firma ma się zajmować także implementacją technologii WAP w projektowanych urządzeniach samochodowych.

"Podpisanie umowy z Magneti Marelli umacnia naszą pozycję czołowego dostawcy technologii komunikacyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego. Wyposażenie aut w funkcje, umożliwiające zdalny dostęp Internetu, wprowadzi kierowców w erę zupełnie nowych usług w dziedzinie: nawigacji, komunikacji i rozrywki" - powiedział Jan Ahrenbring, wiceprezes działu marketingu w firmie Ericsson.

Analitycy przewidują, iż w nadchodzących latach nastąpi dynamiczny rozwój rynku samochodowych systemów komunikacyjno-rozrywkowych. Szacuje się, że do 2006 roku w blisko 50% produkowanych aut zostaną wbudowane multimedialne terminale.


Zobacz również