Samokalibrujące się audio

Firma SigmaTel pokazała na IDF-ie pierwsze płyty główne wyposażone w zintegrowane układy dźwiękowe samodzielnie rozpoznające rodzaj urządzenia podłączanego do gniazd audio. System bezbłędnie identyfikuje czy w gnieździe umieszczono np. wtyk mikrofonu czy też kolumn głównych zestawu 5.1.

Samokalibrujące się audio

Co więcej - użytkownik nie musi się martwić o umieszczenie przewodów w konkretnym gnieździe. Konfiguracja odbywa się automatycznie, a nad poprawnością tego procesu czuwa specjalny procesor. Aby system działał, niezbędne jest wyposażenie płyty głównej w odpowiedni zestaw gniazd przyłączeniowych, a urządzeń towarzyszących we wtyczki nazwane STAC9758. Wyglądem nie różnią się one od tradycyjnych modeli minijack, są jednak przystosowane do identyfikacji rodzaju podłączonego urządzenia. Realizowana przy ich użyciu transmisja może być zarówno analogowa jak i cyfrowa.

System korzysta z intelowskiej specyfikacji AC'97 2.3. Dodatkowo SigmaTel dostarcza pełnozakresowy equalizer, aplikacje do zarządzania basem, syntezator wave oraz sterowniki pozwalające na regulację częstotliwości odcięcia.