Samsung - 3D bez okularów dopiero za 10 lat?

Samsung wypowiedział się na temat zapowiedzi konkurencji dotyczących telewizorów 3D bez okularów. Koreański koncern zaprzeczył wcześniejszym doniesieniom, że 55-calowy model 3DTV bez okularów pojawi się na rynku w ciągu 3 lat. Według koreańskiego koncernu trudno będzie wprowadzić je wcześniej niż za 10 lat.


Samsung - 3D bez okularów dopiero za 10 lat?

Samsung 3D bez okularów

Telewizory 3D bez okularów - poważne problemy

Przyczyną są problemy technologiczne - w 3DTV bez okularów trójwymiarowy efekt można zobaczyć tylko w niektórych punktów widzenia. Żeby dostarczyć telewizor 3D, który może oglądać kilka osób z różnych kątów, należy dostarczyć aż 32 punkty widzenia.

Niedawno Samsung pokazał 55-calowy prototyp, który posiada jedynie 9 punktów widzenia, a to zdecydowanie za mało, by móc wprowadzić na rynek.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Według Samsunga opracowanie prototypu dobrego telewizora 3D bez okularów, zajmie ok. 5 lat. A do tego, by wprowadzić telewizor na rynek, potrzebny jest jeszcze dodatkowy czas, w którym będą musiały jeszcze

obniżyć się koszty produkcji.

10 lat - czy to przesada?

Ciekaw jestem tylko, czy w słowach Samsunga nie ma pewnej przesady, bo dekada w dzisiejszym świecie to przecież kilka epok technologicznych. Przypomnijmy jaka była sytuacja 10 lat temu. Nie wydaje mi się, żeby trwało aż tak długo opracowanie i wprowadzenie telewizora 3D bez okularów na rynek. A być może Samsungowi nie spieszy się tak do nowej technologii, bo chodzi po prostu o to, że najpierw chce sprzedać obecną generację telewizorów 3D z okularami?

Źródło: Slashgear


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: