Samsung - 7 megapikseli i 3 GB w komórce

Koncern Samsung zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży telefonu komórkowego, wyposażonego w wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny z matryca o rozdzielczości 7 megapikseli i 3x zoomem optycznym. Firma zaprezentowała również "komórkę" z wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 3 GB.

Komórka z aparatem 7 MP - Samsung SCH-M709 - w pierwszej kolejności dostępny będzie w Południowej Korei, później także w Chinach. Niestety, raczej wątpliwe jest, by urządzenie wprowadzono na rynek europejski.

Samsung SCH-M709

Samsung SCH-M709

Najnowsza "fotograficzna" komórka Samsunga została zaprezentowana na targach PT/Wireless & Networks Comm China 2005 odbywających się w tym tygodniu w Pekinie. Urządzenie jest połączeniem tradycyjnego telefonu z aparatem fotograficznym - z przodu wygląda jak zwykła komórka, z tyłu uwagę zwraca potężny, wysuwany obiektyw.

Samsung SCH-M709 wyposażony został w trzykrotny zoom optyczny i pięciokrotny zoom cyfrowy. Urządzenie może rejestrować zarówno fotografie, jak i klipy wideo - przeglądanie multimediów ułatwia wyjście TV. Telefon może też pełnić funkcję przenośnego odtwarzacza plików MP3. Wyświetlacz urządzenia charakteryzuje się rozdzielczością 240 x 320 pikseli. Ceny modelu SCH-M709 na razie nie podano.

3 GB w telefonie

Samsung SPH-V7900

Samsung SPH-V7900

Telefon z dyskiem o pojemności 3 GB - SPH-V7900 - wyposażony został w funkcje odtwarzania plików audio i wideo (MP3, MPEG-4, AAC i AAC+ ). Urządzenie ma także kamerę cyfrową z matrycą 2 MP oraz dwukrotnym zoomem optycznym. Podobnie jak omawiany powyżej model, także ten telefon został także wzbogacony o wyjście TV. Ma też taki sam jak SCH-M709 wyświetlacz.

Nowe urządzenie Samsunga będzie (przynajmniej początkowo) sprzedawane jedynie w Korei Południowej. Firma zapowiada jednak, że przygotowuje podobny telefon komórkowy także na rynki europejskie. SGH-I300, bo o nim mowa, wyposażony zostanie również w dysk twardy 3 GB. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy telefon pojawi się w sprzedaży.

SPH-V7900 waży 165 gramów (przy wymiarach 103 x 52 x 27,6 mm) a jego cena to 700 USD.


Zobacz również