Samsung - 7 megapikseli w komórce

Na rozpoczynających się dziś w Hannoverze targach CeBit, koncern Samsung zaprezentuje po raz pierwszy telefon komórkowy wyposażony w moduł aparatu cyfrowego o rozdzielczości aż 7 megapikseli.

Najnowsze dziecko Samsunga nosi oznaczenie SCH-V770. Trzeba przyznać, iż uwagę zwraca ciekawa stylistyka urządzenia. Z jednej strony telefon wygląda jak zwykły aparat cyfrowy, głównie dzięki dużemu obiektywowi (3-krotny zoom optyczny) i lampie błyskowej. Jednak wystarczy go odwrócić, a naszym oczom ukazuje się zwykła 'komórka' z wyświetlaczem o rozdzielczości QVGA (320 x 240).

Samsung SCH-V770

Samsung SCH-V770

W porównaniu do innych modeli telefonów SCH-V770 posiada cechy dostępne często tylko w aparatach cyfrowych, m.in. ręczne ustawianie ostrości, długości ogniskowej, szybkości pracy migawki itd. W telefonie tym znajdziemy ponadto odtwarzacz plików MP3. Wymiary SCH-V700 to 127 x 52 x 27 milimetrów, zaś waga: 180 gramów.

Samsung SCH-V770

Samsung SCH-V770

Erin Lee, rzeczniczka Samsunga, nie chce zdradzić planów firmy dotyczących daty wprowadzenia telefonu na rynek oraz jego orientacyjnej ceny. Dla entuzjastów SCH-V770 może nie stanowić zaskoczenia - firma znana jest z innowacyjnych rozwiązań tego typu - pierwszego telefonu z aparatem cyfrowym o 5-megapikselowej matrycy, czy też prorotypu z wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 1,5 GB.

Niestety póki co, SCH-V700 pracuje jedynie w standardzie CDMA (Code Division Multiple Access) wykorzystywanym między innymi w Korei.


Zobacz również