Samsung 830 SSD - nowe dyski z interfejsem SATA III

W ofercie firmy Samsung zagościły nowe dyski SSD z serii 830. Komunikują się one z komputerem za pomocą interfejsu SATA III.

Kilka dni temu mieliśmy okazję pisać o nowych dyskach SSD Samsunga z serii PM830 przeznaczonych na rynek OEM. Dzisiaj z kolei koreański producent zaprezentował kolejną serię tego typu urządzeń noszącą oznaczenie 830, która tym razem przeznaczona jest na rynek konsumencki.

Wchodzące w jej skład modele wykonane zostały w formacie 2,5 cala i wyposażone w obudowę ze szczotkowanego metalu. Pozwalają na zmagazynowanie 64 GB, 128 GB, 256 GB i 512 GB danych, które potrafią przesłać za pomocą szybkiego interfejsu SATA III (6 Gb/s) z maksymalnymi prędkościami na poziomie 500/350 MB/s (odczyt/zapis). Samsung twierdzi ponadto, że dzięki nim, czas uruchomienia komputera może zostać skrócony do 10 sekund.

Zobacz również:

  • Huawei szykuje odpowiedź na Galaxy Z Flip 3? Oto dowody
  • Jak naprawić 100% wykorzystanie dysku w systemie Windows?

Nowe urządzenia sprzedawane będą samodzielnie lub w zestawie pozwalającym na przeprowadzenie upgrade'u komputera. Oprócz dysku SSD znajdzie się w nim wspornik pozwalający na jego montaż w kieszeni 3,5 cala, kable, instrukcja pokazująca jak dokonać wymiany starego "twardziela" oraz płyta CD z oprogramowaniem Norton Ghost.

Nowości mają się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Wówczas też ujawniona zostanie ich cena.