Samsung 8K QLED - pierwszy na świecie telewizor z Wi-Fi 6

Samsung po raz kolejny może odhaczyć, że był pierwszy na świecie.

Rok 2019 wprowadził na salony dwa nowe standardy z zakresu łączności - sieć 5G oraz Wi-Fi 6. Samsung jest producentem, który czasami lubi wprowadzić na rynek urządzenia wyprzedzające swoją epokę, które jako pierwsze oferują nowe rozwiązania. Ostatnimi czasy Koreańczycy wprowadzili na rynek pierwszy tablet z wbudowanym modemem sieci 5G, a teraz nadszedł czas na pierwszy telewizor z wbudowanym Wi-Fi 6.

Samsung 8K QLED - pierwszy na świecie telewizor z Wi-Fi 6

Źródło: samsung.com

Podczas ostatnich targów CES 2020 w Las Vegas Koreańczycy zaprezentowali nową linię swoich flagowych telewizorów. Modele wyróżniają się bezramkową konstrukcją oraz systemem audio w standardzie 5.1. Jak się niedawno okazało najnowsze telewizory z linii 8K QLED na 2020 rok zostały wyposażone w Wi-Fi 6.

Zobacz również:

  • Wear OS 3 - lista kompatybilnych modeli smartwatchów
  • OLED, QLED, Mini-LED, IPS - jaki telewizor wybrać?

Telewizory z serii Q900 oraz Q950 QLED Samsunga korzystają ze specjalnie zaprojektowanego chipsetu Wi-Fi 6 dostarczonego przez firmę MediaTek. Rozwiązanie to ma pomóc w przyszłości ułatwić przesyłanie treści 8K przy wykorzystaniu internetu.

Wi-Fi 6, a tak naprawdę Wi-Fi 802.11ax to najnowszy standard łączności bezprzewodowej z internetem, który oferuje przepustowość maksymalną na poziomie 12 Gbps. Dodatkowo standard Wi-Fi 6 jest bardziej energooszczędny od swoich poprzedników.

MediaTek - producent układu, który został zaimplementowany przez Samsunga twierdzi, ze flagowe telewizory Samsunga są w chwili obecnej jedynymi modelami z 8K, które wspierają łączność Wi-Fi 6, która zapewni konsumentom bardziej płynną rozgrywkę dzięki szybkiej transmisji strumieniowej.

Samsung od jakiegoś czasu wykorzystuje już Wi-Fi 6 w swoich flagowych smartfonach takich, jak modele z rodziny Galaxy S10 czy Galaxy Note 10.

Telewizory Q900 i Q950 od Samsunga otrzymały również jako pierwsze certyfikat 8KA od 8K Association.

Najnowsze modele wyróżniają się procesorem Quantum kolejnej generacji z ulepszonym upscallingiem z 4K do 8K oraz oferują niemalże bezramkową konstrukcję. Aż 99 procent panelu przedniego zajmuje matryca.

Źródło: sammobile.com