Samsung - "Apple nie chce negocjować w sprawie patentów"

Rozpoczął się kolejny proces w sprawie patentów pomiędzy Samsungiem a firmą Apple. Tym razem odbywa się on w Federalnym Sądzie w Australii.

Samsung Electronics oskarża Apple, że nie chce negocjować z koreańskim producentem kwestii patentów związanych z systemem telefonii 3G. Takie jest zdanie prawników Samsunga.

Jeśli chodzi o Australię, to w lipcu zeszłego roku, Apple wygrał tu proces z Samsungiem. Gigant z Cupertino, zarzucał koreańskiemu producentowi, że podczas prac nad tabletem Galaxy Tab wzorował się na iPadzie. Sąd przychylił się do tych zarzutów, i uznał iż Samsung naruszył patenty Apple'a. Skutkiem tego, tablet Samsunga był zakazany w Australii.

Obecny proces dotyczy trzech patentów. Jeden z nich dotyczy kontroli zasilania a dwa pozostałe związane są z transmisją 3G.

Apple i Samsung od dłuższego czasu toczą wojnę patentową. W zeszły czwartek Samsung przegrał sprawę patentową w Stanach Zjednoczonych. W czerwcu natomiast poniósł porażkę przed sądem w Holandii. Wydaje się, że obie firmy są zdeterminowane do tego aby dalej wzajemnie nękać się kolejnymi pozwami.