Samsung BD-P1400

Najnowszy odtwarzacz Blu-ray Samsunga jest zarazem jednym z najtańszych urządzeń tego typu na rynku.

Najnowszy odtwarzacz Blu-ray Samsunga jest zarazem jednym z najtańszych urządzeń tego typu na rynku.

Samsung BD-P1400
Samsung jako pierwszy na świecie wprowadził do sprzedaży odtwarzacze Blu-ray. Do redakcyjnych testów trafił BD-P1400 - przedstawiciel trzeciej już generacji urządzeń wyposażonych w błękitny laser w ofercie tego koreańskiego producenta. Odtwarzacz obsługuje nie tylko płyty Blu-ray i DVD, ale także pliki audio MP3 oraz potrafi wyświetlać zdjęcia cyfrowe (JPEG) zapisane na CD lub DVD.

Samsung BD-P1400
Nowy model Samsunga po uruchomieniu przechodzi w stan gotowości do odtwarzania filmów już po ok. 30 s. Czytelne, dobrze przygotowane graficznie menu sprawia, że obsługa urządzenia jest łatwa i intuicyjna.

Samsung BD-P1400
Atrakcyjną stylistycznie obudowę odtwarzacza wyposażono w wykonany z czarnego plastiku panel przedni o zaokrąglonym kształcie. Umieszczono na nim tylko dwa klawisze: do otwierania/zamykania szuflady napędu oraz okrągły wielofunkcyjny przycisk do sterowania podstawowymi funkcjami urządzenia.

Samsung BD-P1400

Ergonomiczny, dobrze wykonany, z fosforyzującymi najważniejszymi przyciskami.

Na tylnym panelu umieszczono zestaw gniazd, wśród których znalazło się złącze HDMI w wersji 1.3. Oferowany na tym wyjściu sygnał wideo może być przeskalowany do rozdzielczości 1080p włącznie. Bez problemu przesyłany jest także obraz z dysków Blu-ray zapisany z prędkością 24 klatek/s. Jakość generowanego przez urządzenie bardzo szczegółowego, płynnego, z dobrze nasyconymi barwami obrazu jest wysoka i to nie tylko przy odtwarzaniu płyt Blu-ray, lecz także DVD (sprawnie działa skaler wideo).

Samsung BD-P1400

Doskonała jakość obrazu i dźwięku przy odtwarzaniu płyt Blu-ray i DVD. Sprawnie działający skaler wideo.

Warto dodać, że złącze HDMI obsługuje funkcję Anynet+ pozwalającą, po podłączeniu odpowiedniego telewizora Samsunga, na obsługę obu urządzeń za pomocą jednego pilota (można zestaw włączać/wyłączać, wciskając tylko jeden klawisz, a także regulować parametry telewizora, korzystając ze wspólnego menu ekranowego).

Samsung BD-P1400

Werdykt

BD-P1400 wyposażono w dekodery audio obsługujące najnowsze formaty zapisu dźwięku, takie jak DD Plus, Dolby True HD czy DTS-HD High Resolution, ale bez najlepszego jakościowo standardu DTS-HD Master Audio. Przy wyprowadzaniu dźwięku wyjściami analogowymi 5.1 (niestety nie ma wersji 7.1) możliwe jest tylko określanie wielkości poszczególnych kolumn zestawu. Generalnie oferowane przez urządzenie brzmienie jest bardzo dobre i to zarówno przy odtwarzaniu płyt Blu-ray czy DVD, jak i stereofonicznych CD-Audio.

Informacje

Typ odtwarzacz Blu-ray/DVD

Cena 1500 zł

Dystrybutor Samsung Electronics www.samsung.pl

Wymiary 7,9 x 10,6 x 32,7 cm

Waga 4,2 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, skalowanie rozdzielczości obrazu do trybu 1080p, Anynet+

Złącza HDMI 1.3, S-Video, komponentowe, kompozytowe, audio stereo, audio 5.1, cyfrowe wyjście audio elektryczne i optyczne, LAN

Potencjalni rywale

Toshiba HD-E1 1199 zł

Odtwarzacz oferuj±cy doskonałą jakość obrazu i dźwięku zarowno z płyt HD DVD, jak i DVD. Prosta obsługa, ograniczona ilość gniazd.

Sony BDP-S300 1750 zł

Solidnie wykonany odtwarzacz Blu-ray, oferujący wyśmienity obraz i dobre brzmienie. Długi czas uruchamiania, brak obsługi najbardziej zaawansowanych formatow audio.