Samsung BD-P1500 - odtwarzacz Blu-ray w przystępnej cenie

Wbrew wcześniejszym doniesieniom o braku możliwości obniżki cen sprzętu oraz nośników Blu-ray, na rynku zaczynają się pojawiać coraz tańsze, markowe odtwarzacze obsługujące standard HD.

Na niedawnej konferencji DisplaySearch/NPD HDTV, która odbyła się w Los Angeles, Andy Parsons, przewodniczący Blu-ray Disc Association powiedział, że w obecnej chwili nie ma szans na obniżkę sprzętu oraz nośników obsługujących standard Blu-ray przez jego organizację. Zasugerował on również, że ewentualne obniżki powinny wyjść od strony producentów takiego sprzętu, gdyż to właśnie oni są najbardziej zainteresowani tym, aby stymulować popyt na swoje produkty.

Chociaż wydawało się, że zastój na rynku będzie trwać dosyć długo, to jednak widać już pierwsze oznaki świadczące o tym, że producenci są jednak zainteresowani promowaniem tego formatu wprowadzając coraz niższe ceny na swój sprzęt. Pierwszy z szeregu wyłamał się Samsung, którego najnowszy odtwarzacz oznaczony symbolem BD-P1500 można kupić w niektórych sklepach internetowych za mniej niż 200 dolarów. Tak atrakcyjna cena spowodowała, że odtwarzacze te rozeszły się niczym świeże bułeczki i w obecnej chwili będą one trudno dostępne.

Model ten jest kompatybilny z profilem 1.1 (pozwalającym na wyświetlanie mniejszego, niezależnego okna z obrazem w jakości HD), a w przyszłości będzie możliwa aktualizacja oprogramowania do profilu 2.0 (wykorzystującego połączenie internetowe). W przyszłości będzie również możliwe za jego pomocą dekodowanie dźwięku w standardzie DTS-HD, co umożliwi słuchanie muzyki w jakości HD za pomocą większości odbiorników posiadających interfejs HDMI.

Co prawda na rynku dostępne są tańsze odtwarzacze takich firm jak Insignia czy Memorex, jednak badania pokazują, że klienci są w stanie zapłacić trochę więcej otrzymując w zamian produkt znanej marki.


Zobacz również