Samsung Chromebook 2, czyli nowy laptop z Chrome OS i procesorem ARM

Niedługo do sprzedaży trafi nowy laptop działający pod kontrolą systemu Google Chrome OS. Samsung Chromebook 2, podobnie jak poprzednia generacja, wyposażony został w procesor typu ARM. Nowy model wyróżnia się ciekawym wykończeniem obudowy przypominającym skórę. To plastik podobny do tego, jaki znalazł się w phablecie Samsung Galaxy Note 3.

Chromebooki to urządzenia działające pod kontrolą systemu Chrome OS, który oparty został o Linuksa i interfejs przeglądarki internetowej Google Chrome. Zupełnie nowy Samsung Chromebook 2 ma być dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach różniących się przekątną ekranu, która będzie miała długość 11,6 cala lub 13,3 cala. Ceny tych laptopów, biorąc pod uwagę ich wyposażenie i wykonanie, mają być atrakcyjne i wynosić odpowiednio 320 i 400 dolarów. Do sprzedaży oba laptopy mają trafić już w kwietniu.

Oba modele Samsung Chromebook 2 napędzać będzie procesor Exynos typu ARM, taktowany będzie na 1,9 lub 2,1 GHz w zależności od wersji, wspomagany przez 4 GB pamięci RAM. Model 11,6 calowy będzie miał rozdzielczość 1366 na 768 pikseli, podczas gdy model 13,3 calowy będzie miał rozdzielczość Full HD 1080p, czyli 1920 na 1080 punktów. W obu przypadkach w obudowie znalazło się miejsce dla portów HDMI oraz USB (2.0 i 3.0), slotu na kartę pamięci, wbudowanej przestrzeni na dane 16 GB i kamerki do wideorozmów 720p. Bateria ma wystarczać na około ośmiu godzin pracy.

Specyfikacja nie wygląda zachwycająco, ale trzeba pamiętać, że Chrome OS nie potrzebuje wyśrubowanych parametrów do płynnego działania. Najciekawiej zapowiada się z tego wszystko obudowa nowego Chromebooka, która ma być wykonana z plastiku, ale stylizowana będzie na skórę. Dokładnie taki sam zabieg zastosował w zeszłym roku producent w przypadku phabletu Galaxy Note 3. Sam kształt komputera przywodzi na myśl notebooki Samsunga z linii Series 9.

źródło: @evleaks