Samsung Chromebook 2, czyli nowy laptop z Chrome OS i procesorem ARM

Niedługo do sprzedaży trafi nowy laptop działający pod kontrolą systemu Google Chrome OS. Samsung Chromebook 2, podobnie jak poprzednia generacja, wyposażony został w procesor typu ARM. Nowy model wyróżnia się ciekawym wykończeniem obudowy przypominającym skórę. To plastik podobny do tego, jaki znalazł się w phablecie Samsung Galaxy Note 3.

Chromebooki to urządzenia działające pod kontrolą systemu Chrome OS, który oparty został o Linuksa i interfejs przeglądarki internetowej Google Chrome. Zupełnie nowy Samsung Chromebook 2 ma być dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach różniących się przekątną ekranu, która będzie miała długość 11,6 cala lub 13,3 cala. Ceny tych laptopów, biorąc pod uwagę ich wyposażenie i wykonanie, mają być atrakcyjne i wynosić odpowiednio 320 i 400 dolarów. Do sprzedaży oba laptopy mają trafić już w kwietniu.

Oba modele Samsung Chromebook 2 napędzać będzie procesor Exynos typu ARM, taktowany będzie na 1,9 lub 2,1 GHz w zależności od wersji, wspomagany przez 4 GB pamięci RAM. Model 11,6 calowy będzie miał rozdzielczość 1366 na 768 pikseli, podczas gdy model 13,3 calowy będzie miał rozdzielczość Full HD 1080p, czyli 1920 na 1080 punktów. W obu przypadkach w obudowie znalazło się miejsce dla portów HDMI oraz USB (2.0 i 3.0), slotu na kartę pamięci, wbudowanej przestrzeni na dane 16 GB i kamerki do wideorozmów 720p. Bateria ma wystarczać na około ośmiu godzin pracy.

Zobacz również:

Samsung Chromebook 2, czyli nowy laptop z Chrome OS i procesorem ARM

Specyfikacja nie wygląda zachwycająco, ale trzeba pamiętać, że Chrome OS nie potrzebuje wyśrubowanych parametrów do płynnego działania. Najciekawiej zapowiada się z tego wszystko obudowa nowego Chromebooka, która ma być wykonana z plastiku, ale stylizowana będzie na skórę. Dokładnie taki sam zabieg zastosował w zeszłym roku producent w przypadku phabletu Galaxy Note 3. Sam kształt komputera przywodzi na myśl notebooki Samsunga z linii Series 9.

źródło: @evleaks