Samsung Chromebook 3 - tani notebook z Chrome OS oficjalnie w Polsce

Chromebook'i powracają do oficjalnej Polskiej dystrybucji. To świetna wiadomość dla osób szukających taniego laptopa.

Chromebooki to świetne urządzenia, ale w Polsce jest spory problem z zakupem takiego urządzenia w oficjalnej dystrybucji, z klawiaturą QWERTY i gwarancją. Na szczęście ten stan rzeczy powoli się zmienia.

Samsung Chromebook 3 - tani notebook z Chrome OS oficjalnie w Polsce

Przypominamy, że Chromebooki to tanie notebooki wyposażone w mało wydajne podzespoły, które pracują pod kontrolą lekkiego systemu operacyjnego ChromeOS rozwijanego przez Google. Cena takiego urządzenia najczęściej wynosi od około 200 dolarów wzwyż. Wyszukiwarkowy gigant, który dostarcza system do tego typu urządzeń dedykuje je uczniom, studentom, a także seniorom. Chromebooki słyną ze swojej ceny, szybkości działania oraz długiego czasu pracy na pojedynczym ładowaniu.

Wszyscy konsumenci, którzy zechcą kupić Chromebook'a mogą zdecydować się na Samsunga Chromebook 3, który właśnie pojawił się w oficjalnej dystrybucji w naszym kraju.

Chromebook 3 od Samsunga to kompaktowy notebook, który wyróżnia się czasem pracy na baterii wynoszącym nawet 11 godzin. Dodatkowo producent chwali się, że bateria zachowuje większość swojej pojemności nawet po 3 latach użytkowania.

Urządzenie napędzane jest przez dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N3060 o taktowaniu 1,6 GHz. W sprzedaży dostępne są dwie konfiguracje z 2 GB oraz 4 GB pamięci operacyjnej RAM, która jest wlutowana na płytę główną. Z tego względu polecamy zakup droższej o 100 zł wersji. W obecnych czasach 2 GB RAM'u to za mało nawet dla tak lekkiego systemu, jak Chrome OS.

Wbudowana pamięć masowa ma pojemność 16 GB. Matryca to matowy panel o przekątnej 11,6 cala i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

Producent zadbał również o szeroką gamę portów wejścia i wyjścia, ale zabrakło nowoczesnego USB Typu C. Użytkownicy mogą wykorzystać USB 3.0, USB 2.0, HDMI, czytnik kart pamięci microSD oraz gniazdo słuchawkowe Jack.