Samsung Cybertalenty 2004

W tym roku, po raz drugi mistrzostwom World Cyber Games 2004 towarzyszył będzie Festiwal Cyberkultury. Najważniejszą częścią tegorocznego Festiwalu będzie konkurs Samsung Cybertalenty 2004, będący kontynuacją zeszłorocznej edycji, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.

Tegoroczna edycja konkursu to nowa szansa na zaprezentowanie się szerokiej publiczności, wygarnie atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez firmę Samsung, a przede wszystkim - sprawdzenie własnych umiejętności. Do wzięcia udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy chętni - zgodnie z filozofią firmy Samsung Electronics - 'Everyone's invited'. Konkurs ma być inspiracją do wyrażania swojej indywidualności poprzez kreowanie wirtualnej rzeczywistości i tworzenie interaktywnych dzieł sztuki.

Tegoroczne kategorie konkursowe obejmują:

- Utwór muzyczny

- Grafikę komputerową

- Animację komputerową oraz inne formy

- Sety vj'skie (nowa kategoria)

Prace konkursowe mogą być zrealizowane dowolną techniką (materiały wizyjne, grafika, strony WWW, zdjęcia oraz mp3) i muszą być przesłane do 25.08.2004r. Laureaci zostaną wybrani przez jury 26.08.2004r. Do chwili obecnej przez stronę WWW napłynęło ponad 718 zgłoszeń. Podobnie, jak w zeszłym roku, Cybertwórcy biorący udział w konkursie pochodzą z najróżniejszych zakątków Polski. Bardzo licznie reprezentowany jest Białystok - 18 zgłoszeń, Lublin - 11, Łódź - 10, Poznań - 8, , Kraków - 13, Gdynia i Gdańsk po 6, Wrocław - 13, po 5 zgłoszeń zarejestrowanych jest ze Szczecina, Siedlec, Częstochowy, Bytomia i Bydgoszczy. W rankingu wygrywa Warszawa z 43 zgłoszeniami. Nadesłane prace można już obejrzeć na WWW w dziale Cybertalenty.

Jurorami Cybertalentów 2004 są znane postaci rynku muzycznego i cyberrozrywki - osoby mocno zakorzenione w świecie nowych technologii. Mamy nadzieję, że obecność postaci cenionych i lubianych przez młodych twórców jeszcze mocniej zdopinguje niezdecydowanych do wzięcia udziału w konkursie.

W tym roku w naszymi jurorami są:

Kasia Nowicka, bardziej znana jako Novika

Wokalistka, dziennikarka, didżejka i prezenterka. Od 2002 roku śpiewa z zespołem 'Futro', prowadzi audycje w Radiostacji oraz program 'Co za noc' w TVN. Była studentka anglistyki i uczennica podstawowej szkoły muzycznej w klasie... fortepianu i fletu poprzecznego. Niedawno do sklepów trafiła jej płyta 'Feat. Novika' będąca prezentacją jej dotychczasowych dokonań muzycznych. Novika, w naszym jury, zajmie się oceną nadsyłanych utworów muzycznych w kategorii MP3.

VJ'a - Dobry Rafał

Twórca projekcji multimedialnych stanowiących oprawę wizualną do różnego rodzaju imprez, nie tylko muzycznych. Do najbardziej znanych należą m.in.: imprezy klubowe 'Import' w klubie Piekarnia, festiwal piosenki polskiej Opole 2002, 2003, 2004, festiwal 'Top Trendy' 2003 i 2004 oraz Sopot 2003. Rafał zajmował się również produkcjami multimedialnymi dla telewizyjnego programu 'Idol'. W naszym konkursie 'Samsung Cybertalenty 2004', Dobry Rafał będzie oceniał prace w zupełnie nowej kategorii - 'sety VJ'skie'.

Ubiegłoroczny finalista Cybertalentów - Marcin Sławek

Marcin, jak sam siebie nazywa jest grafikiem i animatorem-samoukiem. Zajmuje się tworzeniem animacji na potrzeby filmu, telewizji oraz reklamy. Studiuje grafikę na warszawskiej ASP. Jest również laureatem wielu konkursów i festiwali, m.in.:

Samsung Cybertalenty 2003 - I Nagroda (Animacja)

DigiTechMedia2002 Konkurs3D - II Nagroda

DigiTechMedia2003 Konkurs3D - I Nagroda

Wydmy2003 - Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych - I Nagroda

Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych (OFAFA) 2003 - Wyróżnienie

Animaster2004 - I Nagroda

Animago2004 - Platz I (Kunst Kategorie)

Marcin zajmie się oceną nadsyłanych animacji oraz grafik komputerowych.

Zwycięzcy Cybertalentów, zostaną zaproszeni na polski finał WCG 2004 - Hala EXPO XXI, 04.09.2004 - podczas którego zostaną zaprezentowane ich dzieła. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i wydane na płycie CD.


Zobacz również