Samsung DSB-H370G

Najnowszy dekoder HDTV samsunga oferowany jest w ramach oferty platformy Cyfrowy Polsat.

Najnowszy dekoder HDTV samsunga oferowany jest w ramach oferty platformy Cyfrowy Polsat.

Samsung DSB-H370G

Dobrze wykonany,z poprawnie rozplanowanymi klawiszami. Pozwala sterować telewizorami Samsunga.

Chociaż Cyfrowy Polsat jako pierwszy w Polsce udostępnił testowy przekaz satelitarny HDTV w czasie ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej, to wprowadził go do swojej oferty dopiero po konkurentach. Nadawca do odbioru kanałów z obrazem wysokiej rozdzielczości proponuje, w ramach abonamentu, dekoder Samsunga DSB-H370G.

Samsung DSB-H370G

To dobrze wykonane, atrakcyjne stylistycznie urządzenie jest niewielkie (4 cm wysokości, 27 cm szerokości, 20,5 cm głębokości), ale nie ma wyświetlacza. Dekoder nie został wyposażony w osobną kieszeń na moduł CI, lecz w czytnik kart. Urządzenie nie ma także gniazda sieci LAN ani portów USB - w przyszłości może to ograniczyć możliwości korzystania z nowych usług, takich jak radio internetowe czy podłączanie dysków zewnętrznych. Jednak wyposażenie w gniazda audio-wideo jest dobre - na tylnym panelu obudowy umieszczono wyjście HDMI, komponentowe i Euroscart.

Samsung DSB-H370G

Atrakcyjna cena, dobra jakość obrazu i dźwięku, łatwe w obsłudze menu ekranowe.

Znalazło się tu też wejście Euroscart pozwalające na podłączenie do dekodera np. magnetowidu czy nagrywarki DVD. Menu ekranowe modelu Samsunga zostało dobrze opracowane, z czytelnym rozplanowaniem poszczególnych pozycji, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia.

Samsung DSB-H370G

Werdykt

Warto dodać, że rozdzielczość obrazu na wyjściu HDMI (do trybu 1080i włącznie) reguluje się nie z poziomu menu ekranowego, lecz za pomocą specjalnego przycisku na pilocie zdalnego sterowania. Elektroniczny przewodnik po programach (EPG), także przygotowano starannie. Jakość oferowanego przez urządzenie obrazu jest bardzo dobra, z głęboką czernią i dobrze nasyconymi, naturalnymi kolorami. Na uwagę zasługują lepiej działające niż w modelach konkurencji tryby prezentacji na pełnym ekranie telewizora panoramicznego obrazów nadawanych w formacie 4:3.

Informacje

Typ dekoder HDTV

Cena 399 zł (z opłatą aktywacyjną)

Dystrybutor Cyfrowy Polsat www.cyfrowypolsat.pl

Funkcje obsługa karty dostępu warunkowego, odbiór programów telewizji satelitarnej nadawanych w standardach DVB-S/S2 z kodowaniem MPEG2 i MPEG4, skaler rozdzielczości obrazu, EPG, obsługa DiseQC 1.0, 1.2

Złącza HDMI (z HDCP), 2 x Euroscart, komponentowe, wejście LNB, wyjście RCA stereo, wyjście cyfrowe audio optyczne

Potencjalni rywale

Philips DSR 6201/91 699 zł, w dzierzawie 299 zł

Dobrze wyposażony dekoder HDTV oferujący przeciętną jakość obrazu.

Humax HDCI 2000 999 zł

Dekoder HDTV oferujący bardzo dobrą jakość obrazu oraz możliwość jednoczesnej obsługi dwoch platform cyfrowych.