Samsung DV300F - kompakt z dwoma ekranami i WiFi

Samsung rozbudował rodzinę kompaktowych aparatów cyfrowych DualView o nowy model noszący oznaczenie DV300F. Jako pierwszy wśród swoich towarzyszy może się on pochwalić nie tylko dwoma wyświetlaczami, ale również łącznością WiFi.

DV300F należy do rodziny aparatów kompaktowych DualView, co oznacza, że oferuje do dyspozycji użytkowników dwa wyświetlacze. Jeden, nazwijmy go głównym, znajduje się w zwyczajowym miejscu, czyli z tyłu obudowy, natomiast drugi, pomocniczy, z jej przodu.

Dzięki temu drugiemu aparat ułatwia wykonywanie autoportretów, lub korzystanie z funkcji Self Timer. Ponadto skupia uwagę dzieci poprzez wyświetlanie specjalnie przygotowanych animacji, dzięki czemu łatwiej wykonać im zdjęcie.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Recenzja: Nikon Coolpix W300

Co jednak najważniejsze, DV300F jako pierwszy w rodzinie DualView może się pochwalić wbudowanym modułem WiFi pozwalającym na bezprzewodową komunikację z komputerem lub np. skorzystanie w miejscach oferujących bezprzewodowy dostęp do Internetu z usług opartych na "chmurze" takich jak AllShare Play i Microsoft SkyDrive. Co więcej, istnieje również specjalna aplikacja, dzięki której można kontrolować aparat za pomocą smartfona z Androidem (aplikacja w wersji na iOS również zostanie udostępniona).

Nowość to również szereg przydatnych funkcji takich jak Motion Photo (zatrzymuje czas wokół przemieszczającego się przedmiotu), Magic Frame (Magiczna Ramka; 12 różnych wzorów tła), Picture-in-Picture (Zdjęcie w Zdjęciu; łączenie fotografii lub fotografii z klipem wideo), Split Shot (Podział Zdjęcia; pozwala na połączenie ze sobą do trzech różnych fotografii), Funny Face (Śmieszna Twarz; osiem różnych trybów pozwala na zmodyfikowanie twarzy sfotografowanej osoby) i Artistic Brush (dzięki temu trybowi uzyskujemy animację, na której widać jak wirtualny pędzel maluje wybrane zdjęcie).

Jeżeli chodzi o czysto techniczną stronę nowego kompaktu, przedstawia się ona następująco:

Sensor: CCD (1/2,3 cala)

Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4608 x 3456 (16 milionów pikseli)

Obiektyw: szerokokątny, zoom 5x (odp. 35 mm: 25-125 mm)

ISO: Auto / 80 / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200

Prędkość migawki: 1/2000 - 8 sek.

Wyświetlacz główny: 3-calowy dotykowy (460 tysięcy pikseli)

Wyświetlacz pomocniczy: 1,5-calowy

Tryby wideo: 1280 x 720 pikseli (30, 15 fps), 640 x 480 pikseli(30, 15 fps)

Pamięć: wbudowana, slot kart MicroSD, MicroSDHC

Wymiary: 95 x 57 x 18 mm

Waga: 133 g

Inne: cztery wersje kolorystyczne - satynowa czerń, srebro, granat oraz czerwień.

Samsung DV300F trafi do sprzedaży w Polsce już w marcu.