Samsung DVD-HD745

Ponadprzeciętnie wyposażony, jak na swoją cenę, odtwarzacz oferuje znakomitą jakość obrazu i dźwięku.

Ponadprzeciętnie wyposażony, jak na swoją cenę, odtwarzacz oferuje znakomitą jakość obrazu i dźwięku.

Samsung DVD-HD745

W ofercie Samsunga pojawiły się dwa doskonałe odtwarzacze DVD: HD945 i HD745. Ten drugi, tańszy, trafił do naszych testów. Urządzenia różnią się tym, że droższy model wyposażono w procesor wideo firmy Faroudja oraz wyjście cyfrowe HDMI. HD745 ma wyjście cyfrowe DVI-I. Urządzenie wykonane jest bardzo starannie. Wygląd przedniego, metalowego panelu przywodzi na myśl urządzenia audiofilskie.

Samsung DVD-HD745

Duża liczba przycisków, lecz niestety niepodświetlanych. Wygoda obsługi przeciętna. Do układu klawiszy, po pewnym czasie, można przywyknąć.

I jest w tym sporo racji, bo model Samsunga na miano odtwarzacza audiofilskiego w pełni zasługuje. Na przedzie umieszczono minimalną liczbę przycisków - klawisz wysuwający szufladę napędu oraz krążek agregujący wszystkie podstawowe przyciski sterujące. Urządzenie odtwarza nie tylko płyty CD i DVD-Video, lecz także SACD, DVD-Audio oraz pliki DivX. Te ostatnie obsługuje nie w pełni zadowalająco, bo choć z odtwarzaniem filmów zakodowanych kodekami DivX i Xvid nie ma kłopotów, to niestety napisy ekranowe wyświetlane są bez polskich znaków. Akceptowane są pliki napisów tworzone w najpopularniejszych standardach: .txt, .smi, .srt, .sub, .ssa, .ass, a oprogramowanie do wyświetlania napisów jest ciągle rozwijane i można oczekiwać, że obsługa polskich "ogonków" zostanie uzupełniona.

Samsung DVD-HD745 zapewnia doskonałą jakość obrazu na wyjściu DVI oraz komponentowym. Progresywne skanowanie działa bezbłędnie, a obraz ma bardzo wyrównaną, naturalną charakterystykę barwową i jest szczegółowy nawet w dalszych planach. Świetnie działa też skalowanie do wyższych rozdzielczości. Film z DVD można przeskalować aż do rozdzielczości 1080i. Funkcja ta przydaje się przy współpracy z projektorem lub telewizorem przystosowanym do standardu telewizji HDTV. Obraz staje się wtedy jeszcze precyzyjniejszy, a kontury obiektów płynniejsze. Odtwarzacz HD 745 okazał się także rewelacyjny pod względem jakości brzmienia. Sekcja nisko-tonowa jest doskonale kontrolowana i jednocześnie obfita. Podobnie wygląda środek pasma. Soprany są dźwięczne, a scena dźwiękowa doskonale zdefiniowana.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 999 zł

Dystrybutor Samsung Electronicshttp://www.samsung.pl

Wymiary 43 x 5 x 25 cm

Waga 2,1 kg

Funkcje kompresja dynamiki, profile obrazu i dźwięku, zoom, odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, DivX 3,1, 4x, 5x, Xvid, napisy .txt, skalowanie obrazu do rozdzielczości 1080i, odtwarzanie SACD i DVD-Audio, progresywne skanowanie

Złącza kompozyt, Euroscart, komponent, DVI-I, wyjście cyfrowe elektryczne i optyczne, wyjście analogowe audio, wyjście analogowe 5.1

Główni rywale

Pioneer DV-575A 999 zł

Bardzo dobra jakość obrazu po włączeniu progresywnego skanowania. Dobra jakość dźwięku, przy odtwarzaniu DivX niedopracowane wyświetlanie napisów z plików .txt.

Sony DVP-LS785V 790 zł

Świetny obraz z progresywnym skanowaniem, dobry dźwięk, fatalna obsługa plików DivX.

Dlaczego

Bardzo dobra jakość dźwięku i obrazu. Odtwarza DVD-Audio i SACD. Doskonałe wykonanie.