Samsung Forum 2012 w Pradze - telewizory i inne produkty, które w tym roku mają podbić rynek

W 2011 Samsung osiągnął rekordową sprzedaż - ogólny dochód firmy wyniósł 143 miliardy USD. Ponadto był liderem sprzedaży w 10 kategoriach produktowych i po raz pierwszy stał się najchętniej wybieraną marką elektroniczną na rynku. W 2013 roku Samsung chce być numerem jeden w każdej kategorii produktów. Śmiały plan, ale wykonalny. Ostatnio w czeskiej Pradze odbyła się prezentacja koreańskiego giganta, na której zaprezentowano po raz pierwszy w Europie sprzęt, który w 2012 roku ma podbić rynek europejski. Było na co popatrzeć.

Ewolucja Samsunga

Samsung Forum 2012 w Pradze - telewizory i inne produkty, które w tym roku mają podbić rynek

Samsung Forum 2012 hall

Samsung Super OLED - 55 cali obrazu z kosmosu

Samsung w Pradze już na samym wejściu zaprezentował 55-calowy Samsung Super OLED - telewizor przyszłości z fenomenalną jakością obrazu. LG co prawda trochę wcześniej weszło w OLED, ale nie zmienia to faktu, że to Samsung jest obecnie producentem aż 90 proc. paneli OLED na świecie. Cieniutka ramka, doskonałe odwzorowanie kolorów, nieskończony kontrast, realistycznie oddany ruch przy dynamicznych obrazach... Po prostu bajka. Trudno będzie konkurencji nawiązać walkę z tym cudeńkiem. Ale ten telewizor o dopiero przyszłość - na razie ma być bardzo drogi. Na co stawia więc Samsung w 2012 roku?

Pushing Boundaries czyli Samsung przesuwa granice

Nowa strategia Samsunga zawiera się w słowach Pushing Boundaries czyli przesuwanie granic. Głównym hitem w świcie telewizorów Samsunga ma być w tym roku inteligentna obsługa telewizora - intuicyjne sterowanie za pomocą głosu oraz gestów - i to w języku polskim. Ponadto celem koreańskiego koncernu jest połączenie swoich produktów w jedną sieć. Czyżby wreszcie koniec kabli? Telewizory, tablety, smartfony, laptopy, aparaty, a nawet urządzenia AGD - wszystko to ma się ze sobą łatwo i bezustannie komunikować ma to zapewnić ulepszona wersja All Share czyli AllShare Play.

Zobacz również:

  • Galaxy Watch 4 - nowości i aktualizacje po premierze [28.10.2021]

Samsung 2012 - smart TV na 3 sposoby

Dotychczasowa idea Samsung Smart TV to był dopiero początek. Sprzęt Samsunga w 2012 rok skupiony jest wokół trzech fraz - Smart Interaction, Smart Content i Smart Evolution. Smart Content to personalizacja treści dzięki aplikacjom Smart TV.

Najciekawsze rozwiązanie to jednak Smart Interaction - sterowanie telewizorem za pomocą naszego głosu i gestów. Dzięki wbudowanej kamerze, telewizor rozpoznaje nas, możemy go głosowo uruchamiać lub sterować przeglądarka internetową.

Smart Evolution - tę funkcję będą miały niektóre telewizory Samsunga dopiero za rok. Będzie można je aktualizować jak peceta - wystarczy zainstalować z tyłu telewizora specjalny Samsung Evolution Kit. Dzięki temu odbiornik Samsunga uzyska nowe możliwości, które będą wprowadzone dopiero w przyszłych modelach. Aktualizacji będzie można dokonywać przez okres 5 lat. To dobra wiadomość - nie będziemy musieli już wymieniać naszego telewizora tak często by zdobyć nowe funkcje.

ES8000 LED TV - flagowy telewizor Samsunga na 2012 rok

Telewizory z serii ES8000 LED TV to w 2012 roku będzie nowy flagowy telewizor Samsunga, który będziemy mogli zakupić - ultracienka obudowa z metaliczną podstawką w kształcie litery U (tzw. “łezka") oraz ekranem o wielkości nawet do 75 cali. W Samsung wyposażył tę serię w dwurdzeniowe procesory, pozwalające na multitasking. Do tego dołącza jeszcze kamera i mikrofon, dzięki którym będziemy mogli porozumiewać się za pomocą głosu i gestów.

Nowe plazmy Samsunga konkurencją dla Panasonika

Samsung wciąż inwestuje w plazmy i chyba na dobre chce pokonać Panasonika - koreański koncern zaprezentował swoje nowe modele Plasma TV - telewizory plazmowe Samsunga cechują się teraz bardzo głębokim poziomem czerni, dużą energooszczędnością oraz eleganckim, pogrążonym w czerni designem obudowy.

Samsung Forum 2012 w Pradze - telewizory i inne produkty, które w tym roku mają podbić rynek

Samsung Plasma TV

Samsung WB850F - aparat kompaktowy WiFi

Samsung ulepszył też łączenie w sowich aparatach kompaktowych. Technologia Smart WiFi - m.in.w flagowym aparacie WB850F - pozwala na przesyłanie zdjęć do serwisów społecznościowych takich jak Facebook, YouTube czy Picasa, oraz tworzenie automatycznych kopii zapasowych zdjęć i filmów za pomocą funkcji Auto Backup - wszystko to bezprzewodowo.

Najcieńszy laptop na świecie od Samsunga

Samsung pokazał też najcieńszy laptop na świecie (Seria 9), wykonany z aluminium o grubości 12,9 mm i wadze 1,16 kg. Do tego ma procesor Intel Core i7, dysk SSD dzięki czemu uruchamia się w 9,8 sekund. Nieźle - wygląda na to, że będzie to poważny przeciwnik dla tabletów.

Samsung Forum 2012 w Pradze - telewizory i inne produkty, które w tym roku mają podbić rynek

Samsung Forum 2012

Komentarz

Samsung zaskoczył mnie zwłaszcza w dziedzinie telewizorów - chyba nigdy ta frma nie miała tak mocnych modeli.

Samsung Forum 2012 w Pradze - telewizory i inne produkty, które w tym roku mają podbić rynek

Samsung 3D TV

3D schodzi z pierwszej linii frontu

Niespodzianką jest fakt, że Samsung przestał zwracać uwagę na promocję 3D. Ta technologia w tym roku będzie tylko w tle. Główny nacisk Samsung położył na intuicyjną interakcję z telewizorem (Smart Interaction) oraz ułatwione bezprzewodowe korzystanie z plików (All Share Play). To cieszy, bo Samsung postawił na zwiększenie komfortu używania produktów RTV w naszym salonie.

Samsung Forum 2012 w Pradze - telewizory i inne produkty, które w tym roku mają podbić rynek

Samsung Smart TV 2012 design

Samsung w 2012 - plusy i minusy

Na 2012 rok Samsung przygotował jednak bardzo mocny zestaw sprzętowy - plazmy ze znakomita głębokością czerni w czarnych eleganckich obudowach. Czuję, że Panasonic wreszcie będzie miał potężnego przeciwnika w tym sektorze. Telewizory LED LCD z krawędziowym podświetleniem są eleganckie jak nigdy dotąd (bogaty zestaw designów, głownie w kolorze srebra i czerni, “łezki" co prawda są ładne, ale “iksy" z poprzedniego roku jednak w mojej ocenie były trochę ładniejsze), a sterowanie telewizorem za pomocą mowy i gestów daje nadzieję na to, że wreszcie pożegnamy pilota w naszym salonie. Samsung nie pokazał specjalnie nic nowego w Blu-ray, ale trudno oczekiwać rozwoju w tej gałęzi. Brakowało też trochę modeli telewizorów Full LED ze strefowym wygaszaniem diod.

Samsung Forum 2012 w Pradze - telewizory i inne produkty, które w tym roku mają podbić rynek

Zegary na ekranach Samsunga

Samsung - mocniejszy niż kiedykolwiek

Ale nie ma co narzekać - tak mocnej linii produktowej Samsung nie miał chyba nigdy. A 55-calowy Super OLED Samsunga w ogóle bije wszystko na łopatki, chociaż na razie to telewizor głównie pokazowy. Konkurencja może zacząć się naprawdę obawiać.

A Co Wy myślicie o nowych produktach Samsunga? Czy Samsungowi uda się zdobyć do 2013 roku pierwsze miejsce w każdej dziedzinie produktowej?