Samsung GALAXY Note - największy smartfon na świecie wchodzi do Polski

Samsung wprowadza właśnie na polski rynek największy smartfon na świecie (lub też najmniejszy tablet). Samsung Galaxy Note właśnie zawitał do Polski.

Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note widzieliśmy już na targach IFA 2011 i zrobił na nas duże wrażenie. Smartfonowy gigant ma ekran Super AMOLED o przekątnej 5,3 cala (1280x800) i właściwie w duże mierze przypomina minitablet.

Samsung Galaxy Note - największy na świecie smartfon

To obecnie największy smartfon na świecie - nie da się go właściwie obsługiwać jedną ręką. M.in. dlatego można go obsługiwać palcem, ale także specjalnym rysikiem S-Pen. Sprawia to, że (jak już sama nazwa wskazuje) nowy smartfon Samsunga jest elektronicznym notatnikiem i pisze się na nim szybko i wygodnie.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Masz ten smartfon Samsunga? Sprawdź, czy właśnie otrzymałeś nową aktualizację zabezpieczeń [19.07.2023]

Galaxy Note jako notatnik i szkicownik

Galaxy Note - smartfon czy tablet? Przede wszystkim notatnik. Samsung Galaxy Note jest wyjątkowy nie tylko pod względem rozmiarów ekran. To niezwykle wygodny notatnik. Rozbudowany moduł rozpoznawania pisma odręcznego pozwala łatwo przekształcić wprowadzane znaki w cyfrowy zapis. Co więcej, Galaxy Note może sprawdzić się też w pracy artystów - pozwala - wysoka czułość pozwala wygodnie tworzyć szkice i rysunki. Samsung dodał też specjalne aplikacje które ma pomóc w pisaniu i rysowaniu (OmniSketch i Zen Brush).

Samsung Galaxy Note - wielki i wydajny, ale się mieści...

Samsung Galaxy Note jest nie tylko wielki, ale i wydajny - na pokładzie dostajemy dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1.4 GHz. System operacyjny to Google Android 2.3, ale nie mamy się co obawiać, bo smartfon będzie miał aktualizację do najnowszej wersji Androida. Grubość smartfona to jedynie 9,6 mm, a to oznacza ze zmieścimy go jeszcze w kieszeni lub w damskiej torebce.

Samsung Galaxy Note to komfort czytania

Tak duży rozmiar ekranu oznacza komfortowe czytanie stron internetowych, dokumentów tekstowych oraz prezentacji. Już mniejszy o ponad cal Samsung Galaxy S II dobrze sobie z tym radził. Większy o cal ekran, oznacza wygodniejsze czytanie.

Samsung GALAXY Note - największy smartfon na świecie wchodzi do Polski

Galaxy Note kontra S II kontra iPhone

Galaxy Note - taniej niż myśleliśmy...

Miła informacja to cena - Samsung na polskim rynku wprowadza Galaxy Note w cenie 2600 zł. Na IFA 2011 mówiło się o cenie powyżej 3 tys. zł, więc mamy miłą niespodziankę. A to tylko cena sugerowana, więc w sklepach może być jeszcze taniej. Udany produkt w rozsądnej cenie - coraz częściej za to właśnie cenimy Samsunga. Dotychczasowy flagowy smartfon Samsunga - Galaxy S II jest niewiele tańszy. Galaxy Note powinni wybrać ci, dla których notatnik czy szkicownik to podstawowe narzędzie pracy.

Galaxy Note - smartfon czy tablet?

Czy według Was Samsung Galaxy Note to największy smartfon czy już raczej najmniejszy tablet? Piszcie w komentarzach. Jak dla mnie to przede wszystkim wygodny cyfrowy notatnik. Może wreszcie zrezygnujemy z noszenia papierowych notatników...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: