Samsung Galaxy A20/A20s w końcu z Androidem 10 i One UI 2.0

Jedne z najtańszych smartfonów Samsunga otrzymują najnowszego Androida 10 oraz odświeżoną nakładkę One UI.

Proces aktualizacyjny urządzeń Samsunga do najnowszego Android 10 wraz z nakładką One UI 2.0 rozpoczął się już w październiku 2019 roku od flagowych modeli z rodziny Galaxy S10. Z czasem stosowne oprogramowanie otrzymały inne, flagowe modele koreańskiego producenta.

Samsung Galaxy A20/A20s w końcu z Androidem 10 i One UI 2.0

Źródło: samsung.com

Po aktualizacji najdroższych i najwydajniejszych urządzeń nadszedł czas na rozpoczęcie procesu aktualizacyjnego dla średniaków oraz budżetowców. Zgodnie z mapą drogową udostępnioną w zeszłym roku Koreańczycy zobowiązali się dostarczyć stosowne oprogramowanie nie tylko na najdroższe i najpopularniejsze modele z rodziny Galaxy A - Galaxy A50 oraz Galaxy A70.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • DDR5 - wszystko co już wiemy o nowych pamięciach
  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [16.09.2021]

Samsung ostatnimi czasy zaktualizował do Androida 10 najtańszego Galaxy A10, a także Galaxy A20e oraz pancernego Galaxy Xcover 4s. Po tych urządzeniach nadszedł czas na Samsunga Galaxy A20 oraz Galaxy A20s.

Kosztujący 749 zł smartfon otrzymał właśnie najnowsze oprogramowanie, którym od kilku miesięcy mogą cieszyć się posiadacze znacznie droższych urządzeń. Wszystkie warianty Samsunga Galaxy A20 otrzymały aktualizację do Androida 10 oraz nakładki One UI 2.0. O dostępności najnowszego oprogramowania informują mieszkańcy Rosji, Wietnamu, Chile oraz Filipin. Samsung zaktualizował następujące modele Galaxy A20:

  • SM-A205F (model dostępny w Polsce)
  • SM-A205FN
  • SM-A205G
  • SM-A205GN
  • SM-A205YN

Przy okazji zaktualizowano także nieco ulepszoną wersję Galaxy A20s. Smartfon ten otrzymał identyczne oprogramowanie w Rosji, na Ukrainie oraz W Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Najnowsze oprogramowanie udostępniane jest jako aktualizacja OTA i wprowadza przy okazji poprawki zabezpieczeń datowane na kwiecień 2020 roku. Po zaktualizowaniu Samsungi Galaxy A20/A20s otrzymują między innymi ogólnosystemowy tryb ciemny, nowy sposób nawigacji za pomocą gestów oraz Cyfrową Równowagę. Pojawiły się także zmiany wprowadzone przez Samsunga takie, jak odświeżone ikonki i nowy tryb obsługi jedną ręką.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A20.

Źródło: sammobile.com