Samsung Galaxy A21 - kolejny tani smartfon z procesorem MediaTek

Czyżby produkcja Exynos'ów dla tanich smartfonów nie była opłacalna?

Ostatnimi czasy w sieci pojawia się coraz więcej informacji o tanich smartfonach Samsunga z linii Galaxy A na 2020 roku. Koreańczycy zaprezentowali już modele Galaxy A51 i Galaxy A71, które zostały już przez nas przetestowane. Wkrótce na rynku powinny pojawić się Samsungi Galaxy A41, Galaxy A31 oraz Galaxy A21.

Samsung Galaxy A21 - kolejny tani smartfon z procesorem MediaTek

Źródło: samsung.com

Co ciekawe w tym roku Samsung zamierza stosować w swoich budżetowych produkcjach procesory od MediaTek'a. Układ tego producenta został zainstalowany już w Galaxy A31. Okazuje się, że tańszy model Galaxy A21 również wykorzystywać będzie układ od MediaTek'a. Konkretnie ma to być procesor Helio P35 sprzęgnięty z 3 GB pamięci operacyjnej.

Chip MediaTek Helio P35 produkowany jest na zlecenie przez TSMC w 12 nm procesie technologicznym FinFet i składa się łącznie z ośmiu rdzeni ARM Cortex A53 taktowanych z częstotliwością 2,3 GHz. Procesor połączony został z układem graficznym PowerVR GE8320 o taktowaniu 680 MHz.

Układ MediaTek Helio P35 jest w stanie obsłużyć do 6 GB pamięci operacyjnej RAM, ale nie zapowiada się, aby Samsung zdecydował się na wprowadzenie mocniejszych konfiguracji posiadających więcej, niż 3 GB pamięci RAM.

Co ważne Samsung Galaxy A21 zadebiutuje na rynku z preinstalowanym systemem operacyjnym Android 10 z nakładką One UI 2.0/2.1. Interfejs nie zaoferuje części funkcji dostępnych w droższych modelach.

Z wcześniejszych renderów, które wyciekły do sieci dowiedzieliśmy się, że Galaxy A21 powinien posiadać niewielkie wycięcie w ekranie, w którym umieszczona zostanie kamerka do selfie. Czytnik linii papilarnych podobnie, jak w innych tanich modelach Galaxy A znajdować się będzie na pleckach. Smartfon może zaoferować nawet cztery aparaty na pleckach.

Samsung Galaxy A20 został wprowadzony na rynek w marcu 2019 roku. Bardzo możliwe, że Galaxy A21 pojawi się w sklepach jeszcze w tym miesiącu.

Galaxy A21 o numerze modelu SM-A215U wyciekł również do bazy GeekBench'a. W teście jednego rdzenia osiągnął 782 punkty, a w teście wielu rdzeni 3996 punktów.

Źródło: sammobile.com