Samsung Galaxy A21 - przystępny cenowo smartfon z czterema aparatami w drodze

Samsung szykuje taniego smartfona z czterema aparatami oraz kamerką do selfie w ekranie.

Koreańczycy w dalszym ciągu szykują kolejnych przedstawicieli swojej średnio półkowej serii Galaxy A na 2020 rok. Po grudniowej prezentacji modeli Galaxy A51 oraz Galaxy A71 w sieci co chwilę pojawiają się kolejne doniesienia na temat nieco tańszych modeli, jak Galaxy A41 lub Galaxy A21.

Samsung Galaxy A21 - przystępny cenowo smartfon z czterema aparatami w drodze

Źródło: androidheadlines.com

Samsung Galaxy A21 będzie smartfonem z niższej, średniej półki cenowej. Urządzenia ma się pojawić na dniach w Stanach Zjednoczonych.

Samsung Galaxy A21 będzie bezpośrednim następcą Galaxy A20 oraz Galaxy A20e. To niezwykle istotne dla Samsunga urządzenie, ponieważ Galaxy A20 był siódmym najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2019 roku. Tym samym model ten pokonał wiele flagowych smartfonów z ogromnymi budżetami marketingowymi.

Samsung Galaxy A21 ma być kolejnym ciekawym smartfonem oferowanym w niskiej cenie.

Smartfon zaoferuje ekran Infinity-O w którym aparat do selfie zostanie umieszczony w lewym górnym rogu ekranu. Podobne rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane miedzy innymi w smartfonach Motoroli. Co ciekawe Samsung w Galaxy S10 stosował aparaty wbudowane w ekran, które umieszczone były w prawym rogu.

Z tyłu Galaxy A21 znalazło się miejsce dla aż czterech obiektywów. W chwili obecnej ich specyfikacja techniczna jest nieznana. Prawdopodobnie użytkownicy otrzymają do dyspozycji matrycę główną, obiektyw ultraszerokokątny oraz obiektyw makro. Raczej nie możemy liczyć na czujnik ToF w tak tanim urządzeniu.

Samsung wyposażył również Galaxy A21 w podwójną diodę doświetlającą znajdującą się po prawej od aparatu.

Galaxy A21 jak na taniego Samsunga przystało posiada klasyczny czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu. To dobra informacja, ponieważ czytniki w ekranach nadal nie działają tak precyzyjnie, jak klasyczne sensory w obudowie.

Wizualnie Samsung Galaxy A21 przypomina przedstawicieli serii Galaxy A z 2018 roku. Należy zwrócić uwagę na fakt, że ramka pod ekranem jest znacznie większa od pozostałych.

Źródło: androidheadlines.com