Samsung Galaxy A21 z notch'em i potrójnym aparatem głównym

Tani Galaxy A nie będzie miał aparatu w ekranie, ale zaoferuje aż trzy matryce na pleckach.

Samsung przygotowuje się do premiery większej ilości urządzeń z serii Galaxy A 2020. Linia smartfonów Galaxy A w tym roku znacząco się powiększyła. Pierwotnie na rynku dostępne były jedynie modele Galaxy A3 i A5. W chwili obecnej kupić można jeden z kilkunastu modeli. Po premierze Galaxy A51 oraz Galaxy A71 nadchodzi czas na tańszego przedstawiciela bestsellerowej serii.

Samsung Galaxy A21 z notch'em i potrójnym aparatem głównym

Źródło: 91mobiles.com

W sieci pojawiły się rendery, które rzekomo mają przedstawiać wygląd modelu Galaxy A21. Render, który wyciekł do sieci pochodzi od producenta etui, który prezentuje swój pokrowiec dedykowany Samsungowi Galaxy A21. Na zdjęciach widać również samo urządzenie.

Na fotografii łatwo można dostrzec notch'a w kształcie kropli wody. Jasno wskazuje on, że Galaxy A21 będzie tanim urządzeniem. Droższe modele z serii Galaxy A 2020 takie, jak Galaxy A51 oraz Galaxy A71 posiadają aparat umieszczony bezpośrednio w ekranie tak, jak w droższych smartfonach Galaxy Note 10.

Model Galaxy A21 posiada ekran Infinity-U, dzięki czemu wizualnie będzie bardzo podobny do swojego poprzednika - modelu Galaxy A20. Z przodu telefon wyposażony zostanie w niewielkie ramki okalające ekran. O wiele ciekawiej prezentują się jednak plecki Galaxy A21. Samsung postanowił zastosować pionową prostokątną obudowę obiektywów, w której znajdzie się miejsce dla trzech matryc. Nie zabraknie również niewielkiej diody doświetlającej wykonanej w technologii LED.

Centralnie w górnej części tylnej obudowy umieszczono czytnik linii papilarnych. Ponownie wskazuje on, że Galaxy A21 będzie budżetowcem, ponieważ droższe modele posiadają czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran.

Na dole umieszczono port USB Typu C oraz gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm. Wszystkie przyciski przeniesiono na prawą stronę, co nie powinno już dziwić. Podobne rozwiązanie zastosowano w Galaxy A51 oraz Galaxy A71. Również modele Galaxy S10 Lite, Galaxy Note 10 Lite i Galaxy S11 będą miały niezagospodarowaną lewą stronę obudowy.

Urządzenie powinno trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Źródło: 91mobiles.com