Samsung Galaxy A3 i Galaxy A5, czyli następcy Galaxy Alpha pojawiły się w sieci

Po wydaniu Galaxy Alpha koreański gigant ma w planach kolejne telefony. Do sieci trafiły grafiki prezentujące jak mogą wyglądać nowe smartfony Galaxy A3 oraz Galaxy A5. Widać tutaj odejście od stylistyki linii Galaxy S. Urządzenia przypominają bardziej phablet Galaxy Note.

Galaxy Alpha to nietypowe urządzenie w ofercie Samsunga. Smartfon wyposażony jest w bardzo dobre podzespoły zamknięte w niewielkiej obudowie. Mieści się w niej też 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. W telefonie zabrakło slotu na karty microSD, a obudowa wykonana jest w części z metalu, a nie wyłącznie z plastiku jak w przypadku topowego Galaxy S5.

Patrząc na specyfikację i rozmiar nic dziwnego, że Galaxy Alpha został okrzyknięty konkurentem iPhone’a 6. Teraz okazuje się, że nie będzie to najprawdopodobniej jednorazowy strzał. Telefon ma doczeka się nie jednego, a kilku następców w postaci smartfonów z linii Galaxy A. Ma być to kolejna po Galaxy S i Galaxy Note rodzina urządzeń mobilnych Samsunga z górnej półki jakościowej różniących się ceną i specyfikacją.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]
  • Samsung Galaxy S22 Ultra na pierwszych grafikach!
  • Oto Samsung Galaxy S22! Zobacz pierwsze grafiki!
Samsung Galaxy A3 i Galaxy A5, czyli następcy Galaxy Alpha pojawiły się w sieci

O smartfonie Galaxy A3 nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Podobnie jak Samsung Galaxy A5, o którym krąży nieco więcej plotek, ma być wyposażony w aluminiową obudowę. W przypadku modelu Galaxy A5 mówi się też o dość średniej specyfikacji. Wyświetlacz ma mieć przekątną długości 5 cali i rozdzielczość 1280 na 720 pikseli. W urządzeniu ma znaleźć się procesor Qualcomm Snapdragon 410 wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Oprócz tego spodziewamy się 16 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane oraz 13-megapikselowego aparatu. W przeciwieństwie do Galaxy Alpha w Galaxy A5 ma pojawić się slot na karty microSD.