Samsung Galaxy A5 2017 - trzyletni smartfon otrzymuje najnowsze poprawki zabezpieczeń

Ponad trzyletni średniak Samsunga otrzymał właśnie aktualizację z najnowszymi poprawkami zabezpieczeń.

Samsung czasami potrafi zaskoczyć. Koreańczycy czasami wpadają na pomysł udostępnienia aktualizacji dla naprawdę leciwych produktów. Właśnie dziś mamy do czynienia z taką sytuacją. Samsungi Galaxy A5 2017 otrzymały właśnie nowe oprogramowanie układowe.

Samsung Galaxy A5 2017 - trzyletni smartfon otrzymuje najnowsze poprawki zabezpieczeń

Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy A5 2017 został wprowadzony na rynek w styczniu 2017 roku i z miejsca został nazwany mniejszym Galaxy S7. To także jeden z pierwszych smartfonów Samsunga z wbudowanym portem USB Typu C.

Galaxy A5 2017 zadebiutował z Androidem 6.0 Marschmallow na pokładzie w ciągu swojej kariery rynkowej został zaktualizowany do Androida 7.0 Nougat oraz później do Androida 8.0 Oreo.

Urządzenie nigdy nie doczekało się aktualizacji do Androida 9.0 Pie, która wprowadziłaby nowy interfejs użytkownika One UI.

Na szczęście brak aktualizacji rozwojowych nie przeszkodził Samsungowi w udostępnieniu użytkownikom Galaxy A5 2017 nowej aktualizacji, która podnosi poziom poprawek zabezpieczeń.

Samsung Galaxy A5 2017 podczas premiery pozycjonowany był jako średniak z aspiracjami na taniego flagowca. Urządzenie w przeciągu ostatniego roku otrzymywało nowe aktualizacje zabezpieczeń co kwartał, przez co użytkownicy Galaxy A5 2017 nadal nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swoich urządzeń. Niestety dzisiejsza aktualizacja będzie prawdopodobnie jedną z ostatnich.

Najnowsze oprogramowanie posiada numer wersji A520FXXUDCTB1. Aktualizacja rozsyłana jest w systemie OTA i waży zaledwie 42,1 MB.

Oprogramowanie wprowadza poprawki zabezpieczeń datowane na 1 lutego 2020 roku. Składają się one z 49 usprawnień systemu operacyjnego Android wprowadzonych przez Google oraz aż 30 poprawek, które zaimplementował Samsung.

Co ciekawe aktualizacja posiada w numerze wersji literę U, co w nomenklaturze Samsunga oznacza, że jest ona czymś więcej, niż tylko podniesieniem poziomu zabezpieczeń systemu, ale Samsung oficjalnie nie chwali się zmianami w dzienniku zmian.

Źródło: galaxyclub.nl