Samsung Galaxy A51 w nowej konfiguracji z modemem 5G

Koreańczycy planują wprowadzić nowy wariant modelu Galaxy A51, który zaoferuje wbudowany modem sieci 5G.

Samsung od lat skupia się na produkcji nie tylko flagowych modeli z serii Galaxy S i Galaxy Note, ale także tańszych urządzeniach należących do rodziny Galaxy A.

Samsung Galaxy A51 w nowej konfiguracji z modemem 5G

Źródło: samsung.com

W ubiegłym roku pośredni model Galaxy A50 okazał się jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń Samsunga. Z tego powodu Koreańczycy pokładają ogromne nadzieje w jego następcy. Samsung Galaxy A51 został oficjalnie zaprezentowany zaledwie miesiąc temu, a producent już planuje wprowadzenie na rynek kolejnej wersji, która zaoferuje wbudowany modem sieci 5G. Najnowsza konfiguracja Galaxy A51 5G dedykowana jest na południowokoreański rynek, gdzie rozwój sieci 5G przebiega bardzo szybko.

Najnowsze urządzenie otrzymało nazwę kodową SM-A516N. Litera N umieszczona na końcu oznacza, że jest to sprzęt z obsługą łączności 5G przeznaczony na Koreański rynek. Dla porównania międzynarodowa wersja modelu Galaxy A51 z modemem 4G LTE posiada oznaczenie SM-A515F.

Samsung już wcześniej stosował podobną strategię nazewnictwa. Samsung Galaxy Note 10 posiada oznaczenie SM-N970F, a jego koreański odpowiednik z modemem 5G SM-N971N.

Bazowa wersja Samsunga Galaxy A51 wyposażona została w układ Exynos 9611, który natywnie nie posiada wsparcia dla sieci 5G. Oznacza to, że Koreańczycy muszą wykorzystać inny SoC (System on Chip) taki, jak Exynos 980 lub zdecydować się na zastosowanie dodatkowego, zewnętrznego modemu Exynos 5100 5G. Wykorzystanie dodatkowego modułu z pewnością jest tańsze, ale zwiększa rozmiary urządzenia oraz powoduje większe zużycie energii.

Źródło: gsmarena.com