Samsung Galaxy A51 w pełnej okazałości- 48 MP aparat i kamerka w wyświetlaczu

Najnowszy średniopółkowy smartfon pozuje w całej okazałości na najnowszych renderach, które właśnie wyciekły do sieci.

Samsung nie zwalnia tempa. W tym roku na rynku pojawiło się znacznie wcześniej urządzeń, niż w ubiegłych latach. Koreańczycy zaprezentowali nie dwa, a trzy smartfony z linii Galaxy S oraz dwa modele z jeszcze wyższej serii Note. Znacząco rozrosła się również liczba urządzeń należących do bestsellerowej serii Galaxy A. W chwili obecnej na rynkach na całym świecie jest w sprzedaży już kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt smartfonów Galaxy A od najtańszych budżetowych modeli, aż po niemalże flagowy model Galaxy A90, który konkuruje z OnePlus'ami i smartfonami z najwyższej półki od Xiaomi.

Samsung Galaxy A51 w pełnej okazałości- 48 MP aparat i kamerka w wyświetlaczu

Źródło: OnLeaks/Pricebaba

Dla Samsunga to za mało i nieco miesiąc po premierze Galaxy A50s w Indiach wyposażonego w procesor Exynos 9611 w połączeniu z 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB wbudowanej pamięci masowej, producent szykuje się do premiery kolejnego podobnego modelu - Galaxy A51.

W sieci pojawiły się właśnie pierwsze rendery, które pokazują kilka kluczowych zmian konstrukcyjnych i nowych funkcji.

Samsung Galaxy A51 w pełnej okazałości- 48 MP aparat i kamerka w wyświetlaczu

Źródło: OnLeaks/Pricebaba

Za przeciek odpowiedzialny jest znany w sieci @OneLeaks, który udostępnił niedawno kilka wysokiej jakości renderów oraz 360 stopniowy filmik pokazujący najnowszego Galaxy A51 w całej okazałości. Obrazy sugerują, że Galaxy A51 zostanie wyposażony w ekran AMOELD o przekątnej 6,5 cala z otworzem w którym umieszczono aparat. Całość została zlokalizowana symetrycznie na środku w okolicach głośnika do rozmów podobnie, jak w Galaxy Note 10. Ramki zostały ograniczone do minimum, dzięki czemu Galaxy A51 prezentuje się bardzo elegancko i wygląda jak typowy flagowiec.

Z tyłu urządzenia widać inspiracje iPhone'm 11 oraz Pixel'em 4. Galaxy A51 posiada prostokątny moduł kamery znajdujący się w lewym górnym rogu. Umieszczono w nim cztery aparaty w kształcie litery L wraz z ledową lampą błyskową. Tylny panel w przeciwieństwie do fronu jest lekko zaokrąglony, co powinno spowodować, że urządzenie będzie dobrze leżeć w dłoniach. W centralnej części tylnej klapki umieszczono logotyp Samsunga.

Rendery nie pokazują czytnika linii papilarnych. Bardzo prawdopodobne, że podobnie, jak poprzednik Galaxy A51 również posiadał będzie czytnik linii papilarnych umieszczony w ekranie. Mamy jedynie nadzieję, że Samsung zastosuje lepszy i znacznie bardziej dokładny czujnik.

Samsung Galaxy A51 w pełnej okazałości- 48 MP aparat i kamerka w wyświetlaczu

Źródło: OnLeaks/Pricebaba

Przyciski zasilania oraz regulacji głośności zostały umieszczone na prawym boku. To typowa lokalizacja dla wszystkich smartfonów Samsunga. Tacka SIM znajduje się po przeciwnej stronie. Na dolnej krawędzi znalazło się miejsce dla portu USB Typu C do ładowania i synchronizacji danych, pojedynczego głośnika oraz coraz rzadziej spotykanego gniazda słuchawkowego Jack.

Wcześniejsze informacje sugerują, że Galaxy A51 wyposażony zostanie w akumulator o pojemności 4000 mAh i od razu po wyjęciu z pudełka będzie pracował pod kontrolą systemu Android z nakładką One UI 2.0, która jest obecnie testowana na flagowcach Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10.

Na aparat główny składać się będą cztery matryce: 48 MP czujnik główny, szerokokątny aparat 12 MP, teleobiektyw o rozdzielczości 12 MP z dwukrotnym zoomem optycznym oraz 5 MP sensor głębi. Z przodu w ekranie wygospodarowano miejsce dla pojedynczej 32 MP kamerki do selfie.

Samsung Galaxy A51 w pełnej okazałości- 48 MP aparat i kamerka w wyświetlaczu

Źródło: OnLeaks/Pricebaba

Wcześniejszy wyciek z popularnego testu syntetycznego Geekbench wskazuje, że sercem Galaxy A51 będzie autorski układ Exynos 9611, który w zależności od wersji posiadał będzie co najmniej 4 GB pamięci operacyjnej RAM do pomocy.

Źródło: xda-developers.com, Twitter, Pricebaba