Samsung Galaxy A51 z ekranem Infinity-O, Androidem 10 i nowym aparatem

Samsung właśnie odświeżył bestsellerowego średniaka. Najnowszy model wyróżnia się aparatem i Androidem 10 na pokładzie.

Samsung zaprezentował dziś dwa średniaki z serii Galaxy A 2020. Nowe urządzenia są bezpośrednimi następcami swoich poprzedników.

Samsung Galaxy A51 z ekranem Infinity-O, Androidem 10 i nowym aparatem

Źródło: sammobile.com

Modele Galaxy A51 i Galaxy A71 są niewielką ewolucją w porównaniu do Galaxy A50 i Galaxy A70, ale nie oznacza to, że nie pojawiły się żadne nowości.

Samsung Galaxy A51 charakteryzuje się czterema aparatami z tyłu, ekranem Infinity-O znanym dotychczas jedynie z flagowych modeli oraz Androidem 10 na pokładzie.

Samsungi Galaxy A51 i Galaxy A71 są pierwszymi modelami od Koreańskiego producenta z aparatami makro. Oba modele wyposażono w 5 MP matrycę do ujęć z bliska. Zmodyfikowano nieco obiektyw ultraszerokokątny, który posiada teraz 12 MP i 13 stopniowe pole widzenia.

Główny aparat to 48 MP sensor, który znany jest już z modelu Galaxy A50s. Ostatnia matryca ma 5 MP i jest to czujnik głębi odpowiedzialny za efekt bokeh.

Z przodu największą zmianą jest ekran. Podobnie, jak w modelu Galaxy A71 zamiast wycięcia w kształcie kropli wody Samsung zdecydował się na zastosowanie panelu Infinity-O z aparatem umieszczonym w ekranie. Ma on rozdzielczość 32 MP.

Sam wyświetlacz ma przekątną 6,5 cala, jest wykonany w technologii Super AMOLED i cechuje się rozdzielczością Full HD. Dzięki innej konstrukcji aparatu konstruktorom udało się zmniejszyć ramki, co pozytywnie wpłynęło na wymiary zewnętrzne obudowy.

Galaxy A51 ma ekran większy o 0,1 cala przy jednoczesnym zmniejszeniu gabarytów.

Samsung Galaxy A51 sprzedany będzie z preinstalowanym Androidem 10 i nakładką One UI 2.0.

Reszta specyfikacji technicznej wygląda znajomo. Urządzenie sprzedawane będzie w wersjach z 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej i 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci masowej. W Polsce prawdopodobnie pojawi się wariant z 4 GB RAMu i 128 GB wbudowanej pamięci masowej.

Bateria ma pojemność 4000 mAh i wspiera 15 W ładowanie przewodowe. Niestety nie zastosowano szybszego 25 W ładowania, które znalazło się na pokładzie Galaxy A71.

Samsung Galaxy A51 z ekranem Infinity-O, Androidem 10 i nowym aparatem

Źródło: sammobile.com

Czytnik linii papilarnych nadal znajduje się w ekranie, a procesor to Samsung Exynos 9611. Poprzednik - Galaxy A50 posiada układ Exynos 9610, ale różnice pomiędzy procesorami są niezauważalne.

Samsung Galaxy A51 posiada obudowę 3D Glasstic, która charakteryzuje się gradientem zmieniającym kolor w zależności od tego, w jaki sposób pada światło. Nie zabrakło również subtelnego wzoru.

Urządzenie pojawi się w sprzedaży od razu po świętach. Galaxy A51 pojawi się na półkach sklepowych już 27 grudnia w cenie około 350 dolarów.

Na początku Galaxy A51 zakupić będą mogli mieszkańcy Wietnamu. Samsung nie ujawnił dat premiery w innych regionach.

Smartfon dostępny będzie w kolorach: Prism Crush Black, Prism Crush White, Prism Crush Pink i Prism Crush Blue.

Źródło: sammobile.com