Samsung Galaxy A7 potwierdzony, poznaliśmy kilka szczegółów na jego temat

Galaxy A7 to nowy smartfon Samsunga, który zostanie wyposażony w procesor obsługujący 64 bity. W tym sprzęcie znajdzie się też ekran o wyższej rozdzielczości niż w reszcie telefonów z rodziny Galaxy A.

Samsung Galaxy A to linia telefonów koreanskiego producenta rozwijana obok kolejnych urządzeń o nazwie Galaxy S. Pierwszym przedstawicielem zupełnie nowej rodziny sprzętów był zaprezentowany w wakacje Galaxy Alpha. Teraz do sprzedaży mają trafić trzy kolejne urządzenia. O specyfikacji Galaxy A3 i Galaxy A5 dowiedzieliśmy się już wcześniej, teraz do sieci trafiły informacje na temat mocniejszego Galaxy A7.

Źródłem informacji na temat specyfikacji Galaxy A7 jest strona internetowa producenta. Nie ujawniono jeszcze pełnej listy wykorzystanym w nim podzespołów, ale w witrynie znalazły się odniesienia dotyczące niektórych parametrów. Spodziewamy się, że Galaxy A7 będzie miał 5,5-calowy ekran, więc nie jest zaskoczeniem rozdzielczość 1080p.

To więcej niż w przypadku mniejszych Galaxy Alpha, Galaxy A5 i Galaxy A3, które wyposażono w ekrany o różnych przekątnych i rozdzielczości 720p. Oprócz tego w Galaxy A7 wykorzystany zostanie procesor taktowany zegarem 1,5 GHz. Będzie to jednostka 64-bitowa. Możliwe, że producent zdecyduje się na układ Qualcomm Snapdragon 410.

Galaxy A7 nie będzie różnił się od Galaxy A5 i Galaxy A3 wyłącznie pod względem rozdzielczości i wielkości obudowy. Urządzenie ma być też nieco droższe od mniejszych i słabiej wyposażonych braci. Nie wiemy też, jak nowy przedstawiciel średniej półki w ofercie Samsunga będzie wyglądał, ale można spodziewać się podobnego wyglądu jak w przypadku mniejszych modeli.

źródło: phonearena.com