Samsung Galaxy A71 5G - premiera coraz bliżej

Pierwszy średniak Samsunga z modemem 5G pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Co jeszcze wiemy o amerykańskiej wersji Galaxy A71 5G?

Samsung Galaxy A71 wraz ze swoim mniejszym oraz nieco tańszym bratem Galaxy A51 są pierwszymi przedstawicielami serii Galaxy A na 2020 rok. Urządzenia zostały zaprezentowane jeszcze w tamtym roku i pojawiły się już w sprzedaży na niektórych rynkach.

Samsung Galaxy A71 5G - premiera coraz bliżej

Źródło: samsung.com

Ostatnimi czasy w sieci pojawiły się informacje o wprowadzeniu na rynek modelu Galaxy A51 z modemem sieci 5G. Teraz dowiedzieliśmy się, że Samsung planuje również wprowadzenie na rynek Galaxy A71 z modemem sieci 5G. Wiele wskazuje na to, że rok 2020 dla Samsunga będzie pełen premier urządzeń z 5G. Koreańczycy zamierzają także wprowadzić do sprzedaży pierwszy na świecie tablet z 5G.

Zobacz również:

Smartfon o numerze modeli SM-A7160 dedykowany jest dla Chin. Pojawił się on w bazach danych obok modeli z numerami SM-A716U i SM-A716U1 czyli odblokowaną i zablokowaną wersją Samsunga Galaxy A71 na rynek amerykański.

Według danych z portalu SamMobile oba warianty są w przygotowaniu. Co ciekawe w Stanach Zjednoczonych nigdy nie zadebiutowały Samsungi Galaxy A70 oraz Galaxy A70s. Pierwszy z nich w naszym kraju cieszy się sporą popularnością.

Samsungi Galaxy A51 5G oraz Galaxy A71 5G mogą zadebiutować z procesorem Exynos 980, ale bardziej prawdopodobne jest wykorzystanie któregoś ze średnio półkowych układów Qualcomm Snapdragon. Przypominamy, że w Stanach Zjednoczonych flagowe modele korzystają właśnie z układów Qualcomm'a. Jedynie europejskie wersje Samsungów Galaxy S i Galaxy Note są wyposażane w autorskie układy z rodziny Exynos.

Źródło: gsmarena.com, sammobile.com