Samsung Galaxy Alpha, czyli konkurent iPhone'a 6 trafia do sprzedaży

Samsung Galaxy Alpha, czyli nowy smartfon Samsunga zadebiutował w Polsce. Urządzenie zostało zapowiedziane już w sierpniu, a teraz będą mogli je kupić wszyscy chętni.

Nowy smartfon Samsunga wygląda patrząc na specyfikację techniczną na konkurenta nowego iPhone’a 6. Producent wyposażył urządzenie w 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, a bardzo podobny panel znaleźć można w nowym telefonie Apple.

Urządzenie napędzane jest przez autorski procesor Samsunga o nazwie Exynos 5 Octa, który składa się z ośmiu rdzeni. Cztery z nich to rdzenie Cortex-A15 taktowane zegarem 1,8 GHz, a pozostałe cztery to energooszczędne rdzenie Cortex A-7 z zegarem 1,3 GHz. Oprócz tego w specyfikacji znalazło się 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych urządzeń Samsunga nie ma możliwości montażu w Galaxy Alpha kart microSD. To kolejna cecha, która łączy ten smartfon z iPhone’m 6. Specyfikację dopełnia 12-megapikselowy aparat fotograficzny, który ma możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 4K, czyli 3840 na 2160 pikseli w 30 klatkach na sekundę. Przednia kamera do wideorozmów i zdjęć typu selfie ma 2,1 megapiksela.

Samsung oferuje nowy telefon w kilku wersjach kolorystycznych. Konsumenci zainteresowani Samsungiem Galaxy Alpha będą mogli wybrać pomiędzy wariantem czarnym, białym i niebieskim. Telefon pozycjonowany jako konkurencja dla iPhone'a 6 został wyceniony niezależnie od koloru na 2699 złotych. Niestety, wczoraj skończyła się już promocja, w ramach której do smartfonów zamówionych przedpremierowo dodawane były w prezencie zegarki Samsung Gear 2 Neo.

źródło: samsungmedia.pl