Samsung Galaxy Alpha ma być odpowiedzią na iPhone'a 6

W tym roku topowym modelem z kategorii smartfonów Samsunga jest Galaxy S5. Możliwe jednak, że koreańska firma wyda jeszcze jedno urządzenie, które będzie bezpośrednio konkurować z nowym iPhone’m 6.

W sieci pojawia się coraz więcej informacji o nowym smartfonie Samsunga, który nie będzie kontynuacją linii Galaxy S. Nowy telefon ma nosić nazwę Samsung Galaxy Alpha, a patrząc na jego specyfikację będzie raczej odpowiednikiem Sony Xperia Z1 Compact. Podzespoły z najwyższej półki zostaną zamknięte w obudowie o znacznie mniejszych wymiarach, niż sztandardowego Galaxy S5.

Nowy smartfon Samsunga ma być napędzany w podstawowej wersji procesorem Qualcomm Snapdragon 801 taktowanym zegarem 2,5 GHz na każdym z czterech rdzeni, a wspierać ma go 2 GB pamięci operacyjnej RAM. W drugim wariancie producent zdecydować ma się na własny procesor Exynos 5 Octa z ośmioma rdzeniami. Obie wersje urządzenia ma łączyć obudowa i ekran.

Zobacz również:

  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
Samsung Galaxy Alpha ma być odpowiedzią na iPhone'a 6

Samsung w modelu Galaxy Alpha, o kodowej nazwie SM-G850/SM-G8508S ma zastosować wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Wielkość ekranu jest więc taka, jaką ma mieć wedle licznych plotek i przecieków nowy iPhone 6. Samsung ma się też zdecydować na wykorzystanie aluminiowej obudowy i kart nanoSIM, które od dawna dostępne są w produktach Apple.

Jeśli informacje na temat smartfona Samsung Galaxy Alpha i nowego telefonu Apple się potwierdzą, to produkt Koreańczyków będzie mógł konkurować z iPhone’m 6 jak równy z równym pod względem wielkości.

źródło: sammobile.com