Samsung Galaxy Alpha na chwilę w przedsprzedaży

W jednym ze sklepów pojawił się w smartfon Galaxy Alpha okrzyknięty przez wielu (niesłusznie) bezpośrednim konkurentem iPhone’a 6 od Apple.

Kilka tygodni temu pojawiły się spekulacje na temat smartfona Galaxy Alpha wyposażonego w potężny ośmiordzeniowy układ Exynos 5 oraz 4,7-calowy wyświetlacz, który miałby konkurować bezpośrednio z mniejszą wersją iPhone'a 6. Z czasem okazało się jednak, że urządzenie to zaoferuje najprawdopodobniej ekran o rozdzielczości zaledwie 1280 x 720 pikseli, czyli znacznie niższej niż iPhone 6, w przypadku którego rozdzielczość ekranu ma wynieść 1704 x 906 pikseli dając gęstość pikseli na poziomie 416 ppi.

Galaxy Alpha w przedsprzedaży

Co interesujące, Galaxy Alpha pojawił się wczoraj w przedsprzedaży w brytyjskim sklepie MobileFun, który wycenił jego 32-gigabajtową wersję na 549 funtów.

"Galaxy Alpha oferuje 8-rdzeniowy procesor. Oznacza to, że dysponuje 8 potężnymi rdzeniami, które poradzą sobie z najbardziej wymagającymi funkcjami pozwalając smartfonowi na wykonywanie płynnie wielu zadań, jak również oszczędzać baterię poprzez wyłączenie głównych rdzeni, gdy wymagające funkcje nie są wykorzystywane" - można było przeczytać w opisie na temat urządzenia.

Niestety obecnie strona ze smartfonem nie jest już dostępna. Warto też dodać, że wedle ostatnich spekulacji jego premiera miałaby mieć miejsce już 13 sierpnia.