Samsung Galaxy Alpha nie będzie konkurencją dla iPhone'a 6 ze względu na ekran

Samsung Galaxy Alpha ma być nowym smartfonem w ofercie koreańskiego producenta. Wyglada jednak na to, że nie będzie to jednak pełnoprawny konkurent dla nadchodzącego iPhone'a 6 od Apple.

Nowy telefon Samsunga jeszcze nie miał oficjalnej premiery, ale już teraz został okrzyknięty bezpośrednim konkurentem (również niezapowiedzianego) iPhone’a 6 od Apple. Galaxy Alpha ma być wedle licznych przecieków smartfonem o bardzo dobrych parametrach i nieco mniejszej obudowie, niż sztandarowy model Galaxy S5.

Jeśli wierzyć plotkom, zarówno iPhone 6 w podstawowej wersji, jak i Galaxy Alpha mają mieć 4,7-calowy ekran. Urządzenie Samsunga ma trafić do sprzedaży w dwóch wersjach różniących się procesorem (Qualcomm Snapdragon 801 lub Exynos Octa), który w obu przypadkach będzie wspierać 2 GB pamięci RAM. Oprócz tego urządzenie ma cechować się aluminiową ramką, slotem na karty nanoSIM oraz nierozszerzalną pamięcią wewnętrzną o pojemności 32 GB.

Dzisiaj po raz kolejny potwierdza się niestety, że przynajmniej pod jednym względem nowe urządzenie Samsunga będzie odstawało nie tylko od większego brata w postaci Galaxy S5, ale też od wielu modeli innych producentów z wyższej półki. Najsłabszym punktem w poznanej do tej pory specyfikacji jest rozdzielczość ekranu. Galaxy Alpha ma mieć wyświetlacz o długości przekątnej około 4,7 cala o rozdzielczości zaledwie HD, czyli 1280 na 720 punktów, co przekłada się na wartość nieco ponad 300 ppi. Nowy iPhone z kolei ma mieć rozdzielczość 1704 na 906 pikseli, czyli dokładnie 416 ppi.

źródło: gsmarena.com