Samsung Galaxy Beam2 zapowiedziany w Chinach

Samsung Galaxy Beam ukazał się na rynku w lipcu 2012 roku, a niecałe dwa lata później zapowiedziano jego następcę. Podobnie jak i poprzednik, będzie posiadać wbudowany projektor.

Samsung Galaxy Beam2 ukazał się na stronie chińskiej agencji Tenaa, a krótko potem pojawił na oficjalnej stronie producenta. Jak na razie planowane jest wydanie tego średniej klasy smartfona w Kraju Środka, ale póki co nie ma konkretnej daty premiery ani też przecieków, czy wejdzie na rynek globalny. Z podanej specyfikacji technicznej wiemy za to, że będzie posiadać wbudowany projektor WVGA, ekran o przekątnej 4,66-cala oraz wyświetlacz LCD. Projektor umożliwia balansowanie kolorami obrazu, a smartfon będzie wyposażony w kilka specjalistycznych aplikacji do jego obsługi.

Samsung Galaxy Beam2 zapowiedziany w Chinach

Samsung Galaxy Beam2

Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor 1.2 GHz, mający do wykorzystania 1 GB pamięci operacyjnej. Systemem będzie Android 4.2.2 Jelly Bean. W obudowie znajdziemy kamerę 5 MP, wejście na microSD oraz moduły Wi-fi, Bluetooth 4.0 oraz GPS/GLONASS. Smartfon waży 166 gramów i ma wymiary 134.5 x 70 x 11.7 mm. Ceny nie podano, ale według źródeł ma zaliczać się do "środkowej półki".