Samsung Galaxy Buds+ - do sieci wyciekają pierwsze fotografie

Na zdjęciach Galaxy Buds+ wyglądają identycznie, jak dostępne w sprzedaży od niemal roku Galaxy Buds.

Moda na słuchawki bezprzewodowe True Wireless trwa w najlepsze. Za wszystko podziękować możemy firmie Apple, która pod koniec 2016 roku zaprezentowała słuchawki AirPods. Podczas ich debiutu rynkowego wszyscy pukali się w głowy i zastanawiali się, kto będzie chciał kupić za kilkaset złotych słuchawki, które łatwo zgubić, a na dodatek wyglądają jak te dołączane do zestawu z iPhone'm lecz z uciętym przewodem.

Samsung Galaxy Buds+ - do sieci wyciekają pierwsze fotografie

Źródło: xda-developers.com via ubergizmo.com

Jak szybko się okazało iPhone 7 pozbawiony złącza Jack spowodował, że konsumenci szybko pokochali AirPods'y, które poza brakiem przewodów miały jeszcze kilka zalet takich, jak świetna integracja z systemem iOS, bardzo dobra bateria czy możliwość korzystania z jednej słuchawki jak z zestawu do rozmów.

Po ponad dwóch latach Apple nieznacznie zmodyfikowało AirPods'y dodając do nich nowy chip z obsługą Hey Siri oraz opcjonalne ładowanie bezprzewodowe. Niedawno zdecydowano się na wprowadzenie na rynek AirPods'ów Pro, które dodatkowo posiadają system aktywnej redukcji hałasu (ANC). Słuchawki wyceniono na 1249 zł.

Po udanym debiucie AirPods'ów na rynku pojawił się wysyp innych słuchawek True Wireless. Praktycznie każdy szanujący się producent sprzętu elektronicznego posiada chociaż jeden model tego typu sprzętu. Zalicza się do nich także Samsung, który wraz z Samsungami Galaxy S10 zaprezentowało Galaxy Buds. To już trzecia generacja prawdziwie bezprzewodowych słuchawek z Korei, ale pierwsza sprzedawana pod nazwą Galaxy Buds. Wycenione na 599 zł słuchawki są bezpośrednim konkurentem dla AirPods'ów. Wyglądają podobnie, działają podobnie oraz również są zintegrowane z całym ekosystemem Samsunga.

Od pewnego czasu w sieci pojawiają się kolejnej informacje dotyczące nowych słuchawek Galaxy Buds+. Nazwa może wskazywać, że będzie to odświeżona wersja modelu Galaxy Buds, ale w rzeczywistości plus w nazwie jest odpowiedzią na AirPods'y Pro od Apple.

Samsung planuje wprowadzić do sprzedaży nowe słuchawki true wireless, które posiadać będą aktywną redukcję hałasu (ANC) oraz pojemniejsze akumulatory. Obecnie sprzedawane Galaxy Buds mają trzy akumulatory o łącznej pojemności 600 mAh (po 100 mAh w słuchawkach oraz 400 mAh w etui ładującym). Galaxy Buds+ mają zaoferował również trzy akumulatory, ale o łącznej pojemności 900 mAh (po 150 mAh w słuchawkach oraz 600 mAh w etui ładującym).

W sieci pojawiły się właśnie rendery Galaxy Buds+. Xda-Developers dotarło do nich podczas przeglądu najnowszej wersji pliku APK programu Samsung SmartThings, który odpowiedzialny jest za zarządzanie słuchawkami.

Wszyscy czytelnicy, którym nie podobają się Galaxy Buds z pewnością będą zawiedzeni. Nowy model wygląda niemalże identycznie, jak poprzedni.

Galaxy Buds+ mają zadebiutować w takich samych kolorach, jak dostępne obecnie Galaxy Buds. Spodziewamy się, że zostaną one zaprezentowane już 18 lutego 2019 roku wraz z Samsungami Galaxy S11 oraz Galaxy Fold 2. Możliwe, że podobnie, jak w przypadku Galaxy S10 Samsung zdecyduje się dołączać Galaxy Buds+ w przedsprzedaży Galaxy S11.

Źródło: ubergizmo.com