Samsung Galaxy Buds+ - funkcja multi-device tylko na smartfonach Galaxy

Flagowa funkcja słuchawek działać będzie jedynie z wybranymi smartfonami.

Wprowadzeniu najnowszych słuchawek bezprzewodowych True Wireless Samsunga towarzyszyło niemałe zamieszanie. Problemem okazała się sztandarowa funkcja umożliwiająca połączenie z wieloma urządzeniami w tym samym czasie.

Samsung Galaxy Buds+ - funkcja multi-device tylko na smartfonach Galaxy

Źródło: samsung.com

W pewnym momencie Samsung usunął nawet informacje o multi-device ze strony produktowej słuchawek Galaxy Buds+.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Tab S8 na pierwszych grafikach! Na premierę jeszcze poczekamy...
  • Galaxy Buds 2 - znamy już specyfikację techniczną!
  • Galaxy Buds 2 - oficjalne animacje parowania i opcje kolorystyczne

W międzyczasie najnowsze Galaxy Buds+ trafiły do pierwszych testerów, którzy chwalą je za dźwięk lepszej jakości, niż w poprzednich Galaxy Buds oraz znacznie większą żywotność baterii.

Testerzy mogli również zweryfikować działanie funkcji multi-device, która zniknęła ze stron Samsunga.

Portal DroidLife zwrócił się do Samsunga z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego specyfikacja techniczna słuchawek Galaxy Buds+ nagle uległa zmianie, a na dodatek jedna z flagowych cech została z niej usunięta.

Samsung postanowił raz na zawsze wyjaśnić zamieszanie, które związane jest z multi-device. Okazuje się, że w rzeczywistości funkcja ta jest obecna, ale działa jedynie z wybranymi smartfonami. Potrzebne jest urządzenie z zainstalowaną aplikacją SmartThings zalogowaną do tego samego konta Samsung. Dodatkowo wymagany jest system operacyjny Android w wersji 7.1.1 Nougat lub nowszej

Poniżej oficjalne oświadczenie Samsunga w tej sprawie:

"Galaxy Buds+ oferują użytkownikom wygodny sposób na przejście z urządzenia na urządzenie, które są zalogowane do tego samego konta Samsung z zainstalowaną aplikacją SmartThings. Funkcja ta jest dostępna w panelu multimedialnym (wybierając Galaxy Buds+), i jest dostępna tylko na urządzeniach mobilnych Samsung z systemem Android 7.1.1 lub nowszym."

Niestety funkcja przełączania się pomiędzy urządzeniami działać będzie jedynie na smartfonach, które sparowane są z tym samym kontem Samsung, przez co nie możliwe jest udostępnienie słuchawek rodzinie czy znajomym.

Portal DroidLife donosi, że funkcja multi-device działa jedynie w przypadku najnowszych smartfonów takich, jak Galaxy Note 10 czy Galaxy Z Flip.

Źródło: sammobile.com