Samsung Galaxy Buds+ zadebiutują z dużo większą baterią

Najnowsze słuchawki True Wireless od Samsunga zaoferują znacznie lepsze czasy pracy na baterii.

Pierwsza generacja słuchawek Samsung Galaxy Buds zadebiutowała na rynku stosunkowo niedawno. Zostały one zaprezentowane razem z Samsungami Galaxy S10 w lutym 2019 roku. Galaxy Buds zastąpiły mniej popularne Gear IconX oraz Gear IconX (2018). Słuchawki Galaxy Buds sprzedawane są w wolnej dystrybucji w cenie detalicznej 599 zł, a przez pewien okres czasu dołączane były jako gratis w przedsprzedaży do Samsungów Galaxy S10.

Samsung Galaxy Buds+ zadebiutują z dużo większą baterią

Źródło: samsung.com

Mimo, iż słuchawki nie starzeją się tak szybko, jak smartfony Samsung co roku prezentuje nowy model. Ostatnimi czasy w sieci pojawiły się informacje na temat słuchawek Galaxy Buds+, które mogą zadebiutować na rynku już na początku przyszłego roku. bardzo prawdopodobne jest, że zostaną one zaprezentowane na specjalnej konferencji Galaxy Unpacked razem z modelami z serii Galaxy S11. Jeżeli plotki te się potwierdzą słuchawki zadebiutuje 18 lutego 2019 roku. Tego samego dnia możemy zobaczyć jest Samsunga Galaxy Fold 2.

Słuchawki Galaxy Buds+ prawdopodobnie nie zastąpią obecnie sprzedawanych Galaxy Buds, ale będą ich ulepszoną wersją, która ma konkurować z AirPods Pro. Oczekuje się, że słuchawki otrzymają system aktywnego tłumienia hałasu (ANC) oraz ulepszoną żywotność baterii względem podstawowego modelu Galaxy Buds.

Najnowsze plotki przekazują nieco danych technicznych dotyczących baterii, która umieszczona zostanie w etui ładującym do Galaxy Buds+. Dzięki certyfikacji wydanej przez FCC, która trafiła do sieci dzięki portalowi Droid-Life wiemy, że słuchawki otrzymały certyfikat Bluetooth. Obrazek z certyfikacją FCC przedstawia dolną część obudowy, gdzie umieszczono także informacje o zastosowanych bateriach. Dzięki temu wiemy, że każda słuchawka posiadać będzie akumulator o pojemności 150 mAh (300 mAh jako para), a etui ładujące wyposażone zostanie w ogniowo o pojemności 600 mAh.

Przypominamy, że dostępne obecnie w sprzedaży słuchawki Galaxy Buds posiadają akumulatory o pojemności 100 mAh w słuchawce (200 mAh jako para) oraz akumulator o pojemności 400 mAh umieszczony w etui ładującym.

Jeżeli dane, które pojawiły się w certyfikacie FCC okażą się prawdziwe to nowe słuchawki Galaxy Buds+ zaoferują baterie o pojemności zwiększonej aż o 50 procent. Obecnie sprzedawane słuchawki zapewniają maksymalnie 13 godzin pracy, z czego 7 godzin możliwych jest do uzyskania poprzez ładowanie z etui. Posiada ono także szybkie ładowanie, które pozwoli w 15 minut zapewnić mocy na 1,7 godziny pracy słuchawek.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że zastosowanie większych baterii może nie przełożyć się na znaczne zwiększenie czasu pracy nowych słuchawek. Tak, jak wspominaliśmy na początku tekstu zostaną one wyposażone w system aktywnej redukcji hałasu, który zużywa sporo energii.

Na początku grudnia do sieci wyciekły też informacje, które wskazywały, że Galaxy Buds+ mogą zaoferować 8 GB wbudowanej pamięci masowej. Słuchawki dostępne będą w kolorze białym, srebrnym, czarnym i żółtym. Galaxy Buds+ sprzedawane będą koło normalnych Galaxy Buds tak, jak AirPods i AirPods Pro.

Źródło: phonearena.com, droid-life.com, fcc.com