Samsung Galaxy Core Plus tylko w Orange

Samsung wprowadził na polskim rynku do swojego portfolio produktów kolejny telefon, który jest  nową wersją obecnego już w ofercie modelu. Nowym smartfonem koreańskiej firmy jest Galaxy Core Plus, który na starcie dostępny będzie na wyłączność w sieci Orange. Co ciekawe, telefon ten pod pewnymi względami będzie… słabszy niż model bez “plusa” w nazwie.

O planach wprowadzeniu nowego telefonu Samsunga do oferty pomarańczowego operatora pisaliśmy już miesiąc temu, gdzie oferowany jest na wyłączność. Nowy produkt koreańskiego producenta będący następcą pierwszego Galaxy Core nie wprowadza zbyt wielu zmian względem poprzednika. Główną nowością, która odróżnia model z Plusem jest wprowadzenie chipu NFC, który pozwala na szybką wymianę danych między kompatybilnymi telefonami oraz tabletami, parowanie ze smartfonem wyposażonych we własne NFC gadżetów oraz dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Samsung Galaxy Core Plus będzie nieco większy i cięższy od poprzednika, ale zmieniono tylko rozmiar bryły. Sam ekran w tym telefonie będzie tej samej wielkości. Przekątna zastosowanego wyświetlacza TFT ma w tym modelu 4,3 cala długości i rozdzielczość wynoszącą 800 na 480 punktów. Zastosowany dwurdzeniowy procesor będzie miał taktowanie 1,2 GHz.

Samsung Galaxy Core Plus tylko w Orange

Galaxy s4

Specyfikacja nowego urządzenia jednak zaskakuje, i to niestety negatywnie. Nowy model posiada bowiem mniej pamięci operacyjnej niż jego poprzednik (768 MB, było 1 GB) oraz mniej pamięci wewnętrznej (jest 4 GB, gdzie zwykły Galaxy Core ma jej 8 GB). Na korzyść Samsunga Galaxy Core Plus przemawia nowsza wersja systemu operacyjnego.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!