Samsung Galaxy Fold 2 - 7,7 calowy wyświetlacz i duży panel na froncie

Samsung Galaxy Fold 2 wyeliminuje jedną z największych wad swojego poprzednika. Na froncie otrzymamy spory wyświetlacz o przekątnej 6,23 cala.

Wiemy już, że Galaxy Fold 2 zadebiutuje 5 sierpnia 2020 roku razem z Samsungiem Galaxy Note 20, około półtora roku po premierze swojego poprzednika.

Samsung Galaxy Fold pierwszej generacji

Samsung Galaxy Fold pierwszej generacji

W chwili obecnej nadal nie znamy dokładnej specyfikacji technicznej nadchodzącego smartfona. Wiemy, że będzie to trzecie urządzenie Samsunga z elastycznym ekranem. Nadchodzący Galaxy Fold 2 będzie bezpośrednim następcą Galaxy Fold. Smartfon ten będzie pozycjonowany znacznie wyżej od Galaxy Note 20 i Galaxy Z Flip. Fold 2 podobnie, jak poprzednik będzie najdroższym urządzeniem z Androidem sprzedanym przez Samsunga.

Samsung nieco za szybko wprowadził na rynek pierwszego Galaxy Fold. Debiut składanego smartfona nie należał do najbardziej udanych. Dodatkowo poza wpadkami jakościowymi recenzenci szybko wypunktowali największe wady składanego smartfona takie, jak krótka żywotność baterii czy malutki ekran zewnętrzny, który utrudnia obsługę smartfona.

Koreańczycy wzięli sobie do serca krytykę i zamierzają wyeliminować wszystkie wady poprzednika w najnowszym Galaxy Fold 2.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ETNews zewnętrzny ekran z którego skorzystamy bez konieczności otwarcia telefonu będzie znacznie większy od tego z Galaxy Fold. Panel zewnętrzny nadchodzącego smartfona będzie miał przekątną wynoszącą aż 6,23 cala. W środku znajdziemy elastyczny wyświetlacz o przekątnej 7,7 cala.

Zgodnie z poprzednimi raportami wiemy już, że Galaxy Fold 2 ze względu na ograniczenia techniczne nie będzie posiadał wsparcia dla pióra S-Pen. Nowością będzie jednak wewnętrzny, elastyczny ekran pokryty szkłem UTG ze wsparciem dla 120 Hz odświeżania.

Plotki głoszą, że Samsung rozpoczął już produkcję Galaxy Fold 2. Smartfon ma być sprzedawany w ilości 3 milionów egzemplarzy rocznie. Na premierę Koreańczycy zamierzają przygotować około 300 tysięcy egzemplarzy.

Sprawdź, więcej informacji na temat nadchodzącego Galaxy Note 20, który zadebiutuje razem z Galaxy Fold 2.

Interesują Cię składane smartfony? Sprawdź cenę Galaxy Z Flip.