Samsung Galaxy Fold 2 (Galaxy Bloom) zadebiutuje jako Galaxy Z Flip

Wszystko wskazuje na to, że ostatnie plotki okazały się fałszywe. Kolejny składany smartfon Samsunga nie należeć będzie do serii Galaxy Fold.

Dwa dni temu pisaliśmy o potężnym wycieku na temat kolejnego składanego smartfona z Korei. Samsung Bloom miał być nowym telefonem z elastycznym wyświetlaczem, który zadebiutuje razem z serią Galaxy S20 już 11 lutego 2020 na specjalnej konferencji prasowej z serii Galaxy Unpacked.

Samsung Galaxy Fold 2 (Galaxy Bloom) zadebiutuje jako Galaxy Z Flip

Źródło: samsung.com

Okazuje się, że w rzeczywistości urządzenie nazywać się będzie zupełnie inaczej, niż myśleliśmy. Do wycieku na temat Samsunga Galaxy Fold 2 (Galaxy Bloom) odniósł się Ice Universe, który poinformował za pomocą swojego konta na Twitterze, że kolejny składany smartfon Samsunga z elastycznym wyświetlaczem zadebiutuje jako Galaxy Z Flip.

Dlaczego Samsung ma zamiar zastosować taką nazwę? Trochę dziwny wydaje się fakt, że po hucznej premierze Samsunga Galaxy Fold producent zamierza wycofać się ze stosowania nazwy Galaxy Fold. Gdy przeanalizujemy całą sytuację i problemy z wprowadzeniem pierwszego składanego smartfona do sprzedaży łatwo dojdziemy do wniosku, że Samsung może chcieć odciąć się od nazwy Galaxy Fold, która niektórym użytkownikom kojarzy się z wysoką ceną, problemami i opóźnieniami.

Nie wiemy, czy Samsung ostatecznie zdecyduje się na użycie nazwy Galaxy Z Flip. Litera Z może oznaczać nową serię składanych urządzeń, a słowa Flip będzie informować klientów, że mają do czynienia z urządzeniem o konstrukcji typu clamshell.

Niezależnie od tego, na jaką nazwę zdecyduje się Koreański gigant wiemy, że nowe urządzenie z pewnością nie będzie następcą oryginalnego Galaxy Fold.

Nowy smartfon z klapką zadebiutuje w cenie detalicznej wynoszącej mniej, niż 1000 dolarów. To prawie dwa razy mniej, niż trzeba zapłacić za Galaxy Fold (cena detaliczna 1980 dolarów).

Źródło: sammobile.com